Дизайн Інтер’єру: Поєднання Різних Тонів Деревини

В оформленні інтер’єру значення має будь-яка деталь, у тому числі і колір меблів. Особливо це треба враховувати, коли необхідно зробити кімнату більш світлою – якщо вікна дивляться на захід чи на північ і сонце там рідкісний гість. Або навпаки – додати трішки темних відтінків, коли приміщення, завдяки своєму розташуванню, яскраво освітлене сонячним світлом більшу частину дня. У першому випадку вам допоможуть світлі тони меблів, у другому – темний колір деревини. Крім цього, колір меблів відкладає відбиток на загальний “настрій” кімнати.

Взагалі, вплив кольору враховується при створенні інтер’єру в будь-якому приміщенні. Причому, в дизайні враховується як колір меблів, так і колір оздоблювальних матеріалів та елементів декору.

Перш за все, звернемо увагу на колір, властивий деревині різних сортів.

Світлі відтінки меблів:

  • ясен світлий – кремового відтінку;
  • сосна – насиченого жовтувато-золотистого кольору;
  • карельська береза – володіє більш спокійними жовтувато-золотистими відтінками, а також невеликими «кружальцями-оченятами»;
  • бук світлий – бежевого кольору з яскраво-вираженим рожевим відтінком.

Проміжні відтінки меблів:

  • дуб має помірно-коричневий колір (як шкаралупа фундука);
  • вільха змішала в собі бежеві і рудуваті відтінки;
  • вишня виділяється насиченим червонувато-рудуватим відтінком.

Темні відтінки меблів:

  • горіх – «класика» темно-коричневого кольору;
  • червоне дерево – темного вишневого кольору, ближче до коричневого;
  • чорне дерево – глибокий чорний колір.

Вибирайте меблі темних відтінків, якщо вам хочеться привнести в інтер’єр ноти консервативності, солідності і монументальності. Світлі відтінки меблів, навпаки, додадуть інтер’єру вашої квартири веселий і життєрадісний вигляд. Покриті лаком меблі яскраво-білого кольору створять відчуття аристократичності і витонченості вашого будинку, а меблі чорного кольору залишить стійке відчуття стабільності, але разом з тим і холодності інтер’єру.

Але коли ми здійснюємо розстановку меблів в кімнатах, то вони можуть бути різних тонів дерева. А як саме їх поєднати, щоб утворити єдину гармонійну картину ми наведемо нижче головні принципи.

12811372419211

Перше – це зберегти однакові тони деревини основних предметів меблів. Дивани, крісла, столики повинні взяти на себе середній тон, а більш світлі або темні тони підійдуть для невеликих аксесуарів.

Друге – це змішувати тони деревини між кімнатами, використовуючи аксесуари. Наприклад, у вас може бути два основних тони – горіх і ясен. Щоб поєднати ці два тони, потрібно буде додавати аксесуари в кожній з кімнат, які зможуть вказувати на відповідність даного тону деревини.

ShowImage

Третє – необхідно зберігати баланс тонів деревини у всій кімнаті. Якщо ви вирішили використовувати різні тони деревини для великих предметів меблів, постарайтеся розподіляти їх по кімнаті. Розміщення темних тонів на одній стороні кімнати, а світлих тонів на іншій призведе до непривабливого зовнішньому вигляду.

Четверте – зберігати баланс вибраних відтінків деревини. Головне правило поєднання безлічі відтінків дерева – це не захаращувати все і не створювати хаос, особливо, якщо у вас уже досить широкий спектр відтінків. Дотримуйтеся обмежень палітри відтінків деревини. Якщо ви хочете змішати багато порід дерева, намагайтеся дотримуватися заданої колірної гами.

П’яте – створення  контрасту, при необхідності. Бувають певні ситуації, коли контрастні тони деревини можуть виконати важливу роль. Наприклад, приміщення в сосновому декорі – стіл і підлога з однієї деревини, можуть змазатися на загальному фоні. У такому випадку краще виконати один з елементів в іншому тоні, щоб створити різку грань між покриттям і основними меблями.

2-kabinet

А також зверніть увагу, що забарвлене дерево з зернистою фактурою, не завжди може вигадати як деревина. І пам’ятайте, що меблі з цільного дерева завжди можна розділити на пофарбовані і тональні. Це відмінне рішення для того, щоб недорого змінити дизайн колишніх меблів.

Підібрати тони меблів для вашого дому, запропонувати як їх найкраще поєднати, враховуючи ваші побажання, зможе команда фахівців дизайн-студії меблів «New Art».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *