Дизайн кухні-вітальні: правила оформлення

кухня-вітальня

Сьогодні при ремонті сучасних квартир все частіше здійснюється об’єднання кухні і вітальні, що дозволяє відчути простір і свободу в умовах тісних малогабаритних квартир. Однак не це є основною метою, яку переслідують дизайнери таких інтер’єрів, найважливішим завданням такого об’єднання є якомога більш раціональне використання простору квартири. Дизайн суміщеної кухні з вітальнею дозволяє задіяти буквально кожен сантиметр площі, при цьому відпадає необхідність зведення перегородок і міжкімнатних дверей. Але починати таке перетворення свого житла можна тільки після отримання відповідних документів.

Незважаючи на те, що вітальня і кухня мають різне призначення і виконують абсолютно різні функції, при їх суміщенні дизайн повинен бути обов’язково витриманий в єдиному стилі. Для цього необхідно вибирати меблі, в оформленні яких присутні однакові матеріали, при оформленні стін і виборі елементів декору слід віддавати перевагу предметам однієї кольорової гами.

кухня + вітальня

Крім цього потрібно враховувати те, що в суміщеному таким чином просторі з різним функціональним призначенням може одночасно протікати два прямо протилежні процеси – відпочинок у вітальні і приготування їжі на кухні. Тому при облаштуванні приміщення потрібно постаратися приховати ті місця на кухні, бачити які відпочиваючим членам сім’ї та гостям необов’язково. До числа таких «місць» відноситься мийка, її слід загородити за допомогою ширми або декоративних панелей. Це допоможе створити видимість чистоти і порядку в зоні кухні навіть в розпал приготування їжі.

облаштування кухні

Також слід подбати про наявність потужної і безшумної системи вентиляції та обладнати робочу стінку витяжкою, щоб запобігти поширенню запахів по всьому приміщенню.

Зонування важливо як ніколи
Поєднання кухні і залу в умовах малогабаритних квартир робить як ніколи потрібним і важливим зонування приміщення. Найпоширенішим і часто використовуваним способом розмежування простору на зони є оформлення стін, стелі та підлоги за допомогою різних матеріалів. Наприклад, покриття для підлоги в зоні кухні може бути оформлено за допомогою зручної в догляді кахельної плитки або ламінату, а в вітальній зоні – з використанням паркету, паркетної дошки або ковроліну. За таким же принципом оформляються стіни – на кухні укладається кахель або пластикові панелі, а в вітальні наклеюються шпалери або виконується фарбування стін.

Зонування кухні

Правильне розташування меблів також дозволяє зробити зонування приміщення. Наприклад, на місці колишньої стіни можна розташувати обідній стіл або м’який куточок, які відіграватимуть роль роздільника двох зон приміщення. Дуже оригінально буде виглядати на кордоні приміщень барна стійка або штучний камін.меблі на кухні

Створити таку барну стійку можна із залишків стіни, оформивши її за допомогою декоративного каменю, плитки, дерев’яних панелей. При цьому додатково розділити приміщення можна і у верхній його частині, повісивши над стійкою спеціальну конструкцію для фужерів і келихів, доповнивши її точковим освітленням.

барна стійка на кухні

Ще одним популярним і дуже цікавим способом зонування залу поєднаного з кухнею є створення в зоні кухні подіуму і навісних конструкцій. Але, на жаль, не у всіх приміщеннях його можна використовувати. Найкраще подіум виглядає в квартирах з високими стелями.

Освітлення приміщення

Величезну роль в оформленні кухні суміщеної з залом, особливо в грамотному зонуванні такого простору, грає освітлення, яке може бути природними і штучним. Джерелами природного освітлення є балкони і вікна. Штучне освітлення в приміщенні може бути трьох видів:

  • загальне – об’єднує візуально весь простір, може бути представлено різними люстрами і світильниками;
  • місцеве – є джерелом спрямованого світла, найчастіше оформляється за допомогою різних торшерів бра і настільних ламп;
  • декоративне – допомагає розставити акценти на тих чи інших частинах і елементах інтер’єру, виконується за допомогою монтажу точкового освітлення.

Колір самого освітлення в інтер’єрі суміщеної вітальні з кухнею також грає важливу роль в зонуванні приміщення. Так в тій частині сполученого приміщення, де проходить прийом їжі, можна зробити більш яскраве освітлення, а в тій, де передбачається відпочивати – більш спокійне і розслабляюче.

Освітлення приміщення кухні

Вибираючи колір освітлення важливо пам’ятати про те, що теплі кольори, починаючи з жовтого і до червоно-фіолетового, додають більше затишку і комфорту приміщенню, але візуально зменшують його. У той час як холодні кольори від фіолетового до жовто-зеленого відтінку допоможуть візуально збільшити приміщення, зробити його просторим і повітряним.

Плюси і мінуси об’єднання вітальні і кухні

Перш ніж приступати до зносу перегородки між кухнею і залом необхідно все ретельно зважити і продумати, оцінити переваги такого дизайну і ознайомитися з існуючими недоліками.

У число достоїнств такого дизайну входить значне збільшення корисної площі і раціональна організація вільного простору. Перебуваючи в подібному приміщенні можна одночасно спілкуватися з гостями та готувати їжу. Крім того, такий дизайн дозволяє зробити зону для прийому їжі і самі трапези більш комфортними та затишними.

Недоліками такого суміщення є:

  • неминуче поширення запахів їжі на всю кімнату, а за умови частого приготування складних специфічних страв і просочування цими ароматами штор і оббивки меблів;
  • в умовах малогабаритних квартир часто зал є спальним місцем для одного з членів сім’ї, а спати поруч з працюючим холодильником не всім до душі;
  • відпочиваючим в залі членам сім’ї доводиться постійно миритися зі звуками працюючої побутової техніки та дзюрчанням води.об'єднання вітальні і кухні

Однак при правильному плануванні приміщення і виборі надійних побутових приладів можна усунути ці недоліки або звести їх до мінімуму.

Дизайн кухні-вітальні: правила оформлення обновлено: Березень 31, 2017 автором: Uliana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *