Дизайн Кухні: Поради щодо Планування

u-shaped-kitchen

Кухонне приміщення – це серце будь-якого будинку, його осередок, вогнище і центр координації сімейного життя. Саме тому обстановка в кухні повинна бути не лише красивою, затишною, але і комфортною, практичною. Щоб домашнє вогнище радувало вас і вашу родину, при його плануванні необхідно врахувати масу критеріїв, серед яких на чолі списку знаходяться – функціональність, комфорт і ергономіка приміщення. Зручність користуванням кухні в першу чергу визначається її вдалим плануванням. Про те, який вид планування виявиться найбільш підходящим саме для вашого приміщення необхідно задуматися до початку планування дизайн-проекту. Сподіваємося, що наступні нижче рекомендації допоможуть вам прийняти вірне рішення і здійснити дизайн кухні та ремонт мрії, в результаті якого вся сім’я зможе насолоджуватися перебуванням у комфортній, функціональній і красивій кухні.

Перш ніж приступити до безпосереднього вивчення типів планування кухонного простору, хотілося б розказати про деякі корисні рекомендації. На вибір планування кухні впливає її розташування в квартирі або домоволодінні, квадратура, кількість і розташування дверних і віконних прорізів і планування інженерних систем. Безумовно, всі ці критерії необхідно врахувати при замовленні меблів і побутової техніки. Крім цього, існує кілька правил, дотримуючись яких ви зможете створити дійсно функціональний, безпечний і зручний кухонний простір:

 • спробуйте скористатися “правилом трикутника”. Його суть проста – основні елементи робочої зони в кухні, такі як холодильник, плита і раковина, повинні перебувати в вершинах уявного трикутника. Тоді господині (або господареві) не доведеться витрачати зайву енергію і дії на переміщення між цими основними робочими сегментами. В ідеальному варіанті площа цього трикутника становить 4-8 кв. м;
 • найзалежніший від інженерних комунікацій кухонний предмет – це мийка. Визначтеся з її розташуванням і залежно від цього розподіляйте інші робочі зони, сегменти та побутову техніку;
 • установку плити необхідно буде здійснити з запасом робочих поверхонь з обох сторін, приблизно по півметра. Небажано розташування плити поруч з раковиною або вікном. Якщо є можливість перенесення газових комунікацій (у разі якщо плита газова) краще здійснити їх відразу, перед початком ремонту;
 • буде краще, якщо холодильник розміститься в одному з кутів кухні, таким чином вдасться не переривати робочі поверхні. Перевірте, щоб відкриті дверцята холодильника не заважала кухонному трафіку;
 • бажано високі побутові прилади або кухонні меблі розташовувати так, щоб вони не виявилися вищими робочих поверхонь, це суттєво знижує розміри функціональної зони кухні.

Дизайн Кухні: Типи Планувань

Кутова (Г-подібна)

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліЦе один з найбільш універсальних видів планування, який може підійти кухні практично будь-якого розміру, розташування щодо інших приміщень квартири або будинку. Одним з найбільш виграшних варіантів застосування цього типу планування буде кухня квадратної форми (або близькою до квадрата) середніх розмірів. Побутові прилади та системи зберігання розташовуються уздовж суміжних стін, утворюючи ергономічну робочу зону.

Серед очевидних плюсів кутового планування можна назвати:

 • економію простору;
 • можливість встановити в центрі обідню групу;
 • розподіл усієї вбудованої техніки уздовж двох перпендикулярних стін;
 • зручність переміщення між основними робочими сегментами.

Серед недоліків кутового планування можна відзначити лише те, що така розстановка робочих та допоміжних поверхонь не підійде для дуже вузьких і вельми просторих приміщень.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Один з найпопулярніших і економічних варіантів виробництва кухонного гарнітура в наші дні – використання МДФ панелей з ламінованої поверхнею. Всі дверцята кухонних шаф забезпечуються доводчиками, в такому випадку можна відмовитися від монтажу дверних ручок. В днища шаф верхнього ярусу, як, правило, вбудовуються світильники для яскравого підсвічування робочих поверхонь. З точки зору догляду, найбільш практичними є саме колишні глянсові поверхні, на них практично не видно відбитків пальців, слідів від крапель води. При кутовому розташуванні кухонних шаф і техніки, в центрі залишається достатньо місця для установки обіднього столу зі стільцями або навіть міні-кріслами.

Лінійне Планування (в один ряд)

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліТаке розташування систем зберігання і вбудованих побутових приладів ідеально підійде для вузьких приміщень, невеликих просторів. Щоб у такому розташуванні дотримати “правило трикутника”, необхідно розмістити плиту і холодильник по обидві сторони від плити. Лінійне планування буде ефективним і ергономічним. У разі якщо довжина робочої поверхні не перевищує відрізка в 3,7 м.

Недоліком лінійного планування можна назвати обмежену зону приготування їжі, але, як уже говорилося раніше, для дуже маленьких кухонь таке розміщення може стати єдино можливим.

У разі розташування всіх кухонних шаф, з інтегрованою в них побутовою технікою в один ряд, залишається багато місця для установки обідньої групи. Якщо вам не потрібно інтегрувати в нижній ярус кухонного гарнітура посудомийку, пральну машину і плиту, а тільки два з трьох компонентів, то місця може вистачити.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Деякі домовласники застосовують однорядне планування і для великих приміщень, якщо хочуть, щоб для зони їдальні залишилося якомога більше місця.

Паралельне Планування (у два ряди)

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліУ випадку, якщо ваша кухня є прохідним простором і при цьому має досить велику площу, то таке планування буде ідеальним. Як правило, в такому випадку на одній стороні розташовують плиту і раковину, а в паралельному ряду стоїть холодильник, інші побутові прилади та системи зберігання.

Серед мінусів паралельної планування можна відзначити неможливість установки обіднього столу по центру приміщення. Але у випадку, якщо ваша кухня має дійсно велику площу, така проблема відпадає.

Якщо ваша кухня має двоє дверей (наприклад, вхід з вітальні або коридору і вихід в їдальню), то паралельне планування буде ідеальним варіантом розміщення систем зберігання та вбудованої побутової техніки.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

П-подібне Планування

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліДуже зручний і місткий спосіб планування підійде для кухонь середнього і великого розміру (площею більше 10 кв. м). У таку компоновку кухонних сегментів дуже зручно вписувати три основних елементи трикутника – по одному на кожну сторону.

Плюси П-подібного планування очевидні – місткі системи зберігання, можливість вбудовування великого числа побутових приладів.

Недоліком можна назвати неможливість застосування для маленьких приміщень.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Асиметричне Планування

Це модифікація П-подібно планування, коли робочі поверхні і техніка розташовуються уздовж трьох стін, але не дотримуючись фігури прямокутника, а розташовуються асиметрично, відповідно до форми кухні. У деяких приміщеннях, що мають короби сміттєпроводу або інші порожнини для комунікацій, подібні відступи від правильної геометрії кімнат неминучі і їх доведеться враховувати при плануванні розташування кухонного гарнітура.

Острівне Компонування

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліПодібне планування підійде для кухонних приміщень розміром більше середнього (понад 15 кв. м). Часто такі кухні мають об’єднання з їдальною зоною або є частиною просторої вітальні. Насправді, організувати острівне планування можна в комплекті з будь-яким з перерахованих вище типів, додавши кухонний острів. Як відомо, островом вважається робоча поверхня, обідня зона, система зберігання або їх комбінація, винесена в центр кімнати, що має вільний простір з усіх боків конструкції. Розміри вашого острова, в першу чергу, будуть залежати від площі самої кухні, а також від того, яким функціоналом ви хочете наділити ваш центральний елемент. Хтось крім робочих поверхонь постачає острів раковиною, вбудовує варильну панель. У підставі острова можна розмістити посудомийну машину або винний холодильник (можливо, і те і інше). З однієї зі сторін кухонного острова можна організувати стійку для сніданків (а якщо площа кухні не дозволяє розміщення обіднього столу, то і для інших видів трапез). Можна продовжити острів консоллю і отримати повноцінну обідню зону.

Серед явних переваг острівного планування, насамперед, висока функціональність і можливість створення єдиного, ефективного простору в досить великому приміщенні.

Мінус один і він очевидний – не підходить для маленьких кімнат.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Іноді островом може служити не лише монолітна конструкція, забезпечена системами зберігання та інтегрованої побутовою технікою. У цій невеликій кухні, наприклад, островом виступає прилавок, який можна використовувати в якості обідньої і робочої зони, а також системи зберігання.

Острівне компонування допоможе вам істотно заощадити простір, якщо в приміщенні розташовані і інші сегменти – вітальня або їдальня. У підставу острова можна інтегрувати побутову техніку, що не помістилася в основній робочій зоні кухні.

Острівне планування відмінно підходить для стилю мінімалізм в кухонному інтер’єрі, який прагне до простоти і практичності на тлі високого рівня функціональності. При цьому мінімалістський інтер’єр повинен бути досить просторим, вільним для переміщення.

Півострівне Планування

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні мебліЦе видозмінена модифікація острівного планування, при якій кухонний острів об’єднується з однією з сторін робочих зон, розташованих біля стіни. В результаті утворюється деякий виступ, який служить для зонування робочої і обідньої зони.

Переваги і недоліки півострівного планування практично повністю повторюють характеристики острівного типу розташування кухонних сегментів. Але півострівна схема підходить для менших просторів, у зв’язку з тим, що є більш компактною.

У півострівному плануванні ваша обідня зона (яка розміщується за стійкою острови) розташована досить далеко від робочих поверхонь і плити. Але при цьому все меблювання та техніка розташовуються досить компактно, щоб можна було говорити про раціональне використання наданого для кухні простору.

дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі дизайн кухні, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Не Фіксована Компонування

Це вільне планування, при якому обробні поверхні, розташовані на шафах, системах зберігання, прилавках, все обладнано коліщатками, які дозволяють змінювати планування скільки завгодно разів, переміщаючи робочі сегменти. Це нова течія в організації кухонного простору досить зручна і дозволяє видозмінювати інтер’єр без особливих зусиль, але вимагає дійсно просторих приміщень.

Дизайн Кухні: Як Облаштувати дуже Маленьку Кухню

Слідуючи рекомендація, описаним вище, можна організувати раціональне, ефективне та практичне розташування основних сегментів кухонного простору і в дуже маленькому приміщенні.

Для деяких, дуже маленьких кімнат потрібно буде розглянути можливість винесення систем зберігання за межі кухні, в коридор або міжкімнатний простір. Деякі домовласники виносять холодильник за межі маленької кухні, вбудовувавши його в меблевий ансамбль прихожої. У такому випадку про зручність переміщень говорити, не доводиться, але невелика площа кухні накладає свої відбитки на можливість компонування кухонних меблів і побутової техніки.

Безумовно, при такому розташуванні кухонних сегментів не може бути мови про розміщення обідньої зони в рамках маленького приміщення, але всі необхідні робочі поверхні та побутову техніку інтегрувати в невелику площу кухні вийде вельми успішно.

Крім підходящого компонування, в маленьких приміщеннях важливо використовувати й інші прийоми, які візуально розширюють простір – світлу палітру, скляні і дзеркальні елементи, мінімальний декор, строгість ліній і форм.

Як же ж серед різноманіття кухонних планувань, вибрати саме ту, що впишеться в параметри вашої кухні найбільш ефективним і практичним чином? Існує кілька практичних рекомендацій від фахівців з ергономічному облаштуванню простору:

 • складіть докладний план вашого кухонного приміщення, на який нанесіть точні розміри кімнати, позначте всі дверні та віконні прорізи, розташування систем вентиляції, водопроводу, газопроводу (якщо є), каналізації, розміщення розеток (існуючих і планованих);
 • скористайтеся послугами спеціальних програм, які допоможуть розподілити меблі для кухні, техніку, обробні поверхні і допоміжні предмети в плані кухні ваших розмірів. Це набагато ефективніше намальованих на листках вручну схем і не вимагає великих тимчасових витрат.
 • в Дизайн Студії Меблів “New Art” є безкоштовні послуги професійних дизайнерів, які допоможуть вам визначитися не лише з компонуванням, але і детальним опрацюванням всіх ключових елементів кухонного простору.

Щоб остаточно визначитися з дизайном кухні та її плануванням, зверніться в Дизайн Студію Меблів “New Art”. Дизайнери не лише спроектують ідеальний варіант планування вашої кухні, а й створять унікальний та неповторний дизайн кухні на замовлення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *