Дизайн Кухні з Півостровом

Кухонний півострів – це меблевий модуль, який є продовженням гарнітура або розташований впритул до однієї зі стін кухні. На відміну від острова, до якого є доступ з усіх боків, півострів, як правило, обмежений у доступі з одного торця конструкції. Подібні модулі зручні тим, що надають власникам кухонних приміщень можливість збільшити кількість систем зберігання, робочих поверхонь і простору для інтеграції побутової техніки, але при цьому займають менше місця, ніж острови, розташовані в центрі кухні.

Для невеликих кухонь півострів може стати єдиною можливістю організації не лише додаткових кухонних меблів, а й місця для сніданків, а інколи і повноцінних, тривалих трапез. У типових квартирах часто немає можливості для організації окремого приміщення під їдальню і в рамках кухонного приміщення скромних розмірів теж немає місця для обідньої зони, в такому випадку стійка кухонного півострова стає сектором для трапез невеликої сім’ї.

Півострів для організації місця для трапез

Найчастіше півострів в невеликих кухонних просторах використовується для продовження систем зберігання та організації місця, де дві-три людини зможуть перекусити, у випадку, якщо в будинку є повноцінна обідня зона або насолодитися тривалою трапезою, якщо можливості організації столового сегменту в квартирі немає.
кухня на замовлення

Для зовсім невеликих кухонних приміщень, які крім іншого обтяжені балконними дверима, півострів стає багатофункціональною меблевою системою. Його поверхня можна використовувати як обробний стіл, а надалі – обідній, внутрішню частину можна віддати під невеликі системи зберігання.

Навіть у досить просторих кухонних приміщеннях можна зустріти планування кухонного гарнітура з півостровом. Якщо в будинку або квартирі не проживають літні люди і маленькі діти, то обідня зона, розташована за стійкою півострова і укомплектована барними стільцями не стане проблемою. Багатьом домовласникам, а особливо тим, хто часто сидить на дієті, подобається подібний підхід до місця для прийняття їжі – довго на такому мiсці не просидиш, а значить, і багато не з’їси.

кухня на замовлення

Продовживши стільницю півострова (якщо це дозволяє площа кухні) і підперши її всього лише однієї стійкою, можна отримати повноцінну обідню зону на 4-5 чоловік.

Контрастне виконання кухонного гарнітура з півостровом може стати особливістю інтер’єру. Поєднання фасадів кухонних шаф і підстави півострова, виконаних в кольорі венге і білосніжних стільниць з дерев’яними елементами, виробляє динамічний і яскравий ефект.

Півострів для інтеграції побутової техніки і раковини

Розміщення в робочій поверхні півострова раковини дозволяє ергономічно виконати правило робочого трикутника. Якщо ви встановили мийку в півострів, то розмістивши плиту і холодильник по різні сторони кухонного гарнітура, забезпечите безпечне і зручне розташування вершин уявного трикутника, чим не лише виконаєте правила ергономіки, але й знизите витрати часу і сил господині на здійснення кухонних робочих процесів.

Якщо півострів досить широкий, то розміщення раковини ближче до внутрішньої частини гарнітура не завадить розташуванню домочадців для короткої трапези з зовнішньої сторони стільниці.

Якщо у вашому домоволодінні або квартирі є їдальня зона, то можна сміливо відмовлятися від розміщення обідньої групи за стійкою півострова і використовувати весь вільний простір зовнішньої частини підстави модуля під системи зберігання, а в робочу поверхню інтегрувати раковину або варильну панель.

Для того щоб розмістити газову плиту в поверхню кухонного півострова, вам доведеться переносити комунікації, зокрема газові труби і вентиляцію. Зробити це буде необхідно після дозволу відповідних служб. Як правило, в приватних домоволодіннях подібні маніпуляції не викликають проблем, а от у багатоквартирних будинках дозвіл на перенесення газових комунікацій не завжди вдається. Все залежить від особливостей планування та проходження інженерних систем у вашому багатоквартирному будинку.

Якщо газова плита, холодильник і мийка знаходяться один від одного на відстані більше 80 см, то з точки зору ергономіки і правил безпеки – це зручна і практична компоновка. Якщо ж відстань між вершинами робочого трикутника буде перевищувати 1.5 м, то господині доведеться “намотати” не один кілометр протягом дня, проведеного на кухні для приготування повноцінної вечері для всієї родини та прибирання після неї.

Багатофункціональний півострів в оригінальному кухонному просторі вмістить не лише системи зберігання у своїй підставі і плиту в рамках робочих поверхонь, але і духову шафу, що розташовується з торця конструкції. Безумовно, подібний варіант установки духовки можливий в приміщеннях з достатньою відстанню між стіною і торцем півострова (мінімально – 60 см, але ергономічно буде 80 см).

Інтеграція в робочу поверхню півострова газової плити і раковини – не частий конструктивний і дизайнерський хід. Справа в тому, що недостатня відстань між такими важливими функціональними зонами, як мийка і плита, можуть спровокувати небезпечні ситуації. Подібне розміщення води і вогню доцільно лише в досить широких півостровах і при відсутності можливості вчинити інакше.

кухня на замовлення

Ще один варіант не звичайного кухонного півострова, який, по суті, являє собою консоль, один кінець якої спирається на меблевий гарнітур, а другий – на обідній стіл. Варильна панель, інтегрована в півострів-консоль, забезпечена невисокою скляним “захистом” у вигляді невеликої планки і потужної витяжки, прикріпленої до стелі над нею. Між робочими поверхнями кухонного простору і вершинами робочого трикутника достатньо місця, але при цьому планування досить компактне.

Кухня на замовлення з півостровом 

Найоптимальнішим варіантом планування кухні з півостровом буде замовити меблі по індивідуальному проекту. Адже таким чином будуть враховані особливості кухні, її розміри та будова, а також дизайн меблів буде відповідати вашим вподобанням та смаку.

Дизайн студія меблів “New Art” пропонує – кухня на замовлення з високоякісних матеріалів, на імпортному обладнанні за помірними цінами. Замовити меблі українського виробника можна завітавши в мережу магазинів меблів, або зателефонувавши за номером телефону – 096-452-72-19. Кухня на замовлення виготовлена компанією “New Art” стане окрасою вашої квартири, буде зручною і функцональною, буде підлаштована під кухонну техніку, буде втіленням ваших фантазій та даруватиме позитивні емоції.

Дизайн Кухні з Півостровом обновлено: Червень 8, 2016 автором: Адміністрація New Art

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *