Кухонна Комора: Практичність і Раціональність Облаштування

7d4fbf0e61253ed3997d74295fb591f4

Будь-яка господиня підтвердить, що систем зберігання багато не буває, особливо ця теза стосується кухонних приміщень. Добре, якщо біля кухні є можливість розмістити невелику комору, де вдасться розмістити безліч необхідних для роботи кухонних процесів предметів. Що робити тим, у кого в рамках міської квартири або приватного будинку немає можливості виділити дорогоцінні квадратні метри для додаткових систем зберігання? У даній публікації ми хотіли б показати приклади того, як можна організувати комору безпосередньо в приміщенні кухні і за її межами. Сподіваємося, що практичні і раціональні образи систем зберігання допоможуть вам створити впорядковане зберігання продуктів харчування, які не потребують розміщення в холодильнику, спецій, напоїв, масел і різного кухонного начиння.

Комора в приміщенні кухні як частина меблевого ансамблю

У зарубіжних дизайн-проектах кухонь різних розмірів часто можна зустріти велику кухонну шафу, всередині якої розміщений цілий світ зберігання спецій, олій та інших приправ. Подібні системи зберігання стають популярні і серед наших співвітчизників. Це дуже зручний спосіб упорядкувати доступ до предметів, які часто потрібні в процесі готування і можливість обійтися без додаткового приміщення під окрему комору.

Комора в приміщенні кухні

Комора в приміщенні кухні

Ви можете виконати внутрішню частину шафи-комори в тому ж кольорі, що і фасади вашого кухонного гарнітура, а можете додати контрасту в світле приміщення кухні та оформити внутрішні полиці і висувні шухляди в більш темних тонах.

Навіть невелика кутова ніша може стати відмінним варіантом для установки шафи-комори. Так, в ній набагато менше місця, ніж у повноцінній глибокій шафі, якими часто забезпечуються кухонні гарнітури, але важливо використовувати будь-яку можливість, яку нам надає наявна площа, для організації систем зберігання.

виготовлення меблів

Усередині шафи-комори є безліч варіантів організації процесу зберігання і розподілу продуктів в наявному просторі. Для деяких господинь достатньо мати кілька полиць, на яких розміщені контейнери з дрібними предметами і великогабаритний посуд або бутові прилади. Іншим необхідна більш впорядкована система – невеликі полички на дверцятах, в яких дуже зручно зберігати невеликі баночки зі спеціями і соусами.

меблі для кухні

меблів

Додати полички на дверцята шафи можна і при подальшій експлуатації систем зберігання. Навіть якщо спочатку їх присутність не планувалося, а згодом з’ясувалося, що місця вільного в шафі залишається предостатньо, можна використовувати тонкі металеві полички, які легко знайти в будь-якому будівельному або господарському магазині.

Найзручніше у верхній частині шафи-комори розташовувати спеції та приправи, якими ви користуєтеся найчастіше. А нижню частину системи зберігання обладнати висувними шухлядами, в яких зберігається посуд або кухонна техніка, яка використовується рідко. Для прискорення пошуків потрібного предмета, можна організувати написи на ящиках і контейнерах. Зробити це можна як самостійно, так і замовити цю функцію на етапі виготовлення меблів.

комора для кухні

Висувні лотки, по типу тих, що використовують при перевезенні хліба, наприклад, дуже зручні в організації процесу зберігання в нижній частині шафи-комори. Вони місткі, але при виготовленні не вимагають особливих витрат.

Висувні лотки, розташовані в нижній частині шафи-комори можуть бути виконані як з основного матеріалу меблів – дерева, так і бути виконані з металу, наприклад, нержавіючої сталі. У такому випадку облаштування нутрощів шафи буде виглядати гармонійнішим, якщо вдасться застосувати нержавійку в якості обмежувачів відкритих полиць, наприклад.

комора для кухні

У неглибоких стелажах, які можуть висуватися і складатися як книжка. Зручно зберігати не тільки банки зі спеціями і контейнери з крупами, а й пачки з сухими сніданками.

Ще один цікавий спосіб організувати зберігання в досить глибокій шафі – поворотні металеві полиці, закріплені на одному вертикальному штативі. В результаті вам буде дуже легко діставати продукти або спеції, розташовані в глибині простору шафи і оглядати вміст невеликих поличок-лотків.

Якщо у вашій шафі-коморі організований доступ до електричної розетки, то можна облаштувати в закритій системі зберігання місце для приготування сніданків – помістити кава-машину або кавоварку і тостер на окрему полицю.

Хтось зберігає спеції і різні види масел на відкритих полицях або в шафах біля плити і для розміщення в шафі-коморі призначені зовсім інші предмети. Можна організувати зберігання таких габаритних побутових приладів як пилосос. У закритий від сторонніх очей шафі ви можете «сховати» водонагрівач або газову колонку, все залежить від ваших потреб і побажань в способах організації робочих кухонних процесів.

Якщо простір кухні дозволяє, можна організувати не просто містку шафа-комору, а предмет меблів, в який ви зможете входити, щоб взяти потрібний предмет. Дуже зручно в таких міні-коморах встановлювати датчик руху або на відкриття дверей, щоб світло включався відразу ж і ви могли бачити весь вміст місткої системи зберігання.

Комора: Окреме приміщення

Ще один спосіб організації систем зберігання в рамках кухонного гарнітура – висувні стелажі з металевими полицями-обмежувачами. Такий варіант організації зберігання продуктів, які не потребують охолодження, підійде для домовласників, які не проти відступити від традиційних рішень і спробувати щось нове у сфері кухонного меблювання.

Комора: Окреме приміщення

Якщо біля вашої кухні є можливість організувати окрему кімнату для зберігання всякого кухонного начиння і продуктів, то втрачати таку можливість не можна. Навіть невеликий закуток простору може вмістити цілий комплекс систем зберігання, чим немало розвантажить приміщення кухні, де завжди відчувається нестача в полицях і шафах.

Для окремого розташування комори підійде приміщення або його частини абсолютної будь-якої форми – складна геометрія, сильний скіс стель, ніщо не перешкодить вам вбудувати стелаж, який в точності повторюватиме форми своєї комори. Очевидно, що використовувати кожен доступний квадратний метр площі житла – не лише раціонально, але й приємно для домовласника.

виготовлення меблів

Окрему комору, як правило, облаштовують дуже схожим чином домовласники по всьому світу – відкриті полиці від самої стелі зливаються з висувними шухлядами або орними невисокими шафками в нижній частині систем зберігання. Якщо стелі комори досить високі, а домочадці середнього росту, то краще заздалегідь потурбуватися про можливість доступу до предметів, які розташовані на верхніх полицях. Приставна драбина, що має можливість кріплення у верхній частині до поручня, яке надає можливість пересувати її по периметру комори – відмінний спосіб доступу до посуду або контейнерів під самою стелею.

Відкриті дерев’яні полиці у верхній частині та закриті шафки по типу тих, що встановлені у вашій кухні – повноцінний варіант облаштування комори. Дуже зручно використовувати дверцята шафок зі скляними вставками, так ви зможете бачити весь вміст систем зберігання нижнього ярусу.

Білий колір для виконання стелажів в коморі – оптимальний варіант для невеликого простору. Світлі полиці і обробка візуально розширюють простір скромних розмірів і дозволяють простіше, з психологічної точки зору, переносити знаходження в маленькому замкнутому просторі.

комора

Для досить просторої комори можна використовувати незабарвлене дерево як матеріал для виготовлення систем зберігання. Та й самі системи можуть бути не у вигляді стелажів з відкритими полицями, а в модифікації шаф з орними дверцями, якщо для їх відкриття достатньо вільного простору. У такій коморі можна не лише зберігати необхідне кухонне начиння і продукти харчування, але і здійснювати частину робочих процесів, використовуючи кам’яні стільниці.

Якщо в коморі є вікно, то турбуватися про недостатнє освітлення і небезпеку замкнутого простору вам не доведеться. А значить можна використовувати більш контрастні поєднання для облаштування систем зберігання. Наприклад, темні стелажі з відкритими полицями будуть дуже ефектно виглядати на світлому фоні оздоблення стін.

Якщо у вашій коморі немає вікна, то питання з освітленням простору стоїть досить гостро. Організація вбудованого підсвічування відкритих полиць стане не лише надійним і практичним варіантом створення достатнього рівня освітлення, але і додасть приміщенню комори оригінальності, привабливості.

виготовлення меблів для кухні

У просторі комори або біля неї, можна встановити холодильник для винних напоїв. Для любителів вина і колекціонерів буде зручніше вбудувати побутовий прилад в шафу. Таким чином, можна не лише корисний простір комори заощадити, але й привнести  естетику в її облаштування.

Навіть у такому невеликому просторі, як комора, можна знайти спосіб самовираження в плані облаштування приміщення відповідно до тієї чи іншої стилістики. Наприклад, використовуючи строгі відкриті полиці з нержавіючої сталі, ви наближаєтеся до технологічного стилю хай-тек. Встановлюючи полиці з незабарвленого дерева і використовуючи плетені кошики в якості контейнерів або висувних лотків, ви наближаєте естетику комори до стилю кантрі.

Комора: Міні-кабінет

Для того щоб організувати невелике робоче місце в коморі, необхідно лише зробити одну з полиць ширшою за інші, щоб вона могла служити в якості невеликого письмового столу і приставити стілець або міні-крісло (залежно від площі комори). Тут ви зможете записувати рецепти, заповнювати рахунки, вести необхідну документацію або просто побути наодинці з собою, поки на кухні вариться бульйон. Головне – подбати про достатній рівень освітлення вашого міні-офісу.

Комора: Міні-кабінет

Якщо у вашій коморі є вікно, то розташування невеликого письмового столу для домашнього міні-офісу біля нього буде ідеальним місцем. У світлий час доби можна буде писати або читати, не запалюючи світло, а в темний – використовувати настільну лампу.

Зручні і комфортні меблі для кухні та комори у вашій кухні ви можете придбати в магазині меблів “New Art”. Завітати в магазин меблів можете у місті Тернополі, який розташований в центрі, на вулиці Руська, 4

Також на сайті є можливість надіслати фотографію з власним проектом дизайнерам компанії, які обчислять вартість вигтовлення меблів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *