Кутові кухні: стильні варіанти облаштування сучасного інтер’єру

Щоб кухня була не тільки комфортною, але і стильною, слід ретельно підходити і до вибору основного стильового напрямку, і до рішень планування кімнати. Найбільш оптимальним рішенням для кімнати будь-якого розміру є кутовий варіант кухні, оскільки при такій розстановці простір використовується максимально раціонально, а при використанні функціональних систем зберігання можна розмістити все необхідне на обмеженій площі. Кутова кухня – відповідне рішення і для маленької кухні, в якій необхідно розмістити все компактно, і для просторої, де основною проблемою стає стильове розмаїття і органічність.

sovremennaya-uglovoy-kugnya

Кутова кухня: переваги та незручності планування

Безумовно, кутова кухня завжди буде виглядати більш масивною і складною, ніж лаконічна лінійна. Але маса переваг, якими володіє подібне рішення, компенсує її об’ємність і деяку громіздкість.

Перш ніж вибрати один з можливих варіантів, слід ознайомитися з перевагами кутових кухонь:

  • Функціональність. Кутове розташування дозволяє використовувати весь вільний простір кухні з максимальною користю, не захаращуючи кімнату, але отримуючи достатньо місця для зберігання необхідного.
  • Практичність. Таке розміщення гарнітура є практичним і зручним, оскільки дає можливість із зручністю розмістити шафи і всю важливу побутову техніку.
  • Комфорт розміщення функціональних зон. Саме кутове планування кухні надає можливість найбільш продумано і стильно розмістити робочу і обідню зону в приміщенні будь-якого розміру.
  • Наявність складних систем зберігання в умовах кутовою кухні є способом економії вільного місця і підвищення ергономічності кімнати.
  • Композиційна цілісність. Саме кутовий варіант розміщення меблів на кухні є найбільш органічним з точки зору відповідності правилу кухонного трикутника.

Поряд з явними перевагами такої кухні слід зазначити і можливі складнощі. До незручностей можна віднести наявність гострих кутів, які можуть створювати істотний дискомфорт, особливо в умовах невеликого приміщення. Крім того, кутова тумба, а саме її наповнення, вимагає підвищеної уваги.

interer-sovremennoy-uglovoy-kugni

Кращі дизайнерські рішення для кутової кухні

Однією з основних проблем кутової кухні є проблема вибору оптимального заповнення для кутової частини. Часто від правильного вибору наповнення кута залежить і функціональність всього приміщення.

Серед найбільш ймовірних варіантів виділяються наступні:

  • Плита і витяжка в кутку кухні – не дуже часто зустрічається, але достатньо функціональний варіант. Таке розміщення дозволяє значно заощадити простір, що актуально для невеликих вітчизняних квартир.

ПОРАДА! Замість традиційної плити можна звернути увагу на кутові варильні панелі, які не тільки будуть більш комфортними в таких умовах, але і додадуть кухні сучасний і стильний вигляд. Доповнивши кутову панель відповідною витяжкою, можна отримати гармонійний і функціональний ансамбль.

  • Кухонна раковина в кутку – відмінний варіант економії простору невеликої кухні. Під мийкою з’являється вільний простір, активно використовується для зберігання маси кухонних предметів. Вільна поверхня в кутку за мийкою стає місцем для компактного зберігання чистячих і миючих засобів.

ПОРАДА! При виборі кутової мийки слід враховувати і особливості матеріалу, і функціональні особливості: для кого-то важливо наявність двох чаш, для кого-то – присутність крил для сушки посуду.

  • Холодильник. Незважаючи на те, що розмістити холодильник в кутку досить складно, цей варіант вважається найбільш гармонійним. Розташування масивного холодильника в інших місцях кутової кухні буде менш раціональним.

ПОРАДА! Ідеальним рішенням для кутової кухні буде вбудований холодильник, який органічно впишеться в загальне стильове рішення і не порушить геометрії суворого інтер’єру.

sovremennaya-uglovoy-kugnya-belaya

Деталі в інтер’єрі: як зробити кутову кухню стильною

Не тільки функціональність і практичність створюють настрій кутової кухні. Вкрай важливо перетворити типовий і нудний інтер’єр в привабливу картинку. Для того, щоб кухня з подібним плануванням виглядала максимально стильно, слід врахувати необхідність в правильному освітленні.

sovremennaya-uglovoy-kugnya-zelenaya

Класичне розташування світильників в кутовій кухні найчастіше буде недостатнім, оскільки робоча зона потребує додаткового підсвічування: наприклад, за допомогою точкових світильників або смуги зі світлодіодами, закріпленої на нижній частині підвісної шафи.

Вибір стилю для кутової кухні є чи не найважливішим питанням. Дизайнери відзначають універсальність подібного планування, підкреслюючи схильність до подібного розташування в багатьох стилях: історичних (бароко, ампір), сучасних (лофт, мінімалізм і авангард) і етнічних (скандинавський і колоніальний стиль, кантрі і шале).

18 17 16 15 14 13 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *