Китайський Стиль в Інтер’єрі

Classic-style-bedroom-interior-design-in-China

Інтер’єр в кожному будинку виконує важливу функцію, яка зводиться не просто до декорування і досягнення ідеальних з естетичної точки зору показників, а є способом досягнення комфорту, гармонії, затишку і практичності. Тому, стикаючись з питанням вибору інтер’єрних рішень, ми перебираємо всі можливі варіанти: хай-тек, рококо, фьюжн, мінімалізм, авангард, поп-арт та ін., прагнучи знайти ту золоту середину, яка допоможе жити в своєму будинку і відчувати насолоду, умиротворення. Цією серединою для багатьох сьогодні стає китайський стиль в інтер’єрі, який заснований на принципах простоти, енергії і природи.

Історія розвитку

Ще наприкінці XVIII століття традиції Європи почали перетинатися з китайським мистецтвом – все більша увага приділялася виробам прикладного мистецтва китайських майстрів, які завойовували увагу своєю екзотичністю і розкішшю. Люди з вищих верств суспільства створювали цілі колекції дорогого і загадкового китайського фарфору, і лише в 1707 році Д. Беттгер почав виробництво порцеляни в Європі.

Але більшого впливу китайського стилю піддалося меблеве мистецтво Англії (середина XVIII століття), він знайшов свого шанувальника, ним виявився знаменитий англійський мебляр Томас Чіппендейл.

Китайський Стиль в Інтер'єрі

інтер'єр в китайському стилі

Саме в його роботах можна було спостерігати поєднання традиційних технік з китайськими декоративними решітками, планками. Китай став основоположником лакової техніки, європейські ж меблі виготовлялися за китайським зразкам.

Сьогодні в усьому світі виник надмірний інтерес до китайської культури, художньої традиції, адже саме Китай, залишаючись консервативною державою, протягом тисячоліть виробляв стійкі звичаї, канони, які й донині залишилися незмінними, цілісними. Саме світосприйняття китайців, яке знайшло своє відображення в бронзовому лиття, кераміці, фарфорових та килимових виробах, живопису, тонких шовках, весь час приваблювало європейську людину.

Китайський Стиль в Інтер’єрі: Відмінні Риси

Уважно вивчивши особливості інтер’єру китайського житла, розумієш, що він значно відрізняється від традицій інших східних народів. Всьому причина – пошук філософського початку в усьому навколишньому і умиротворений спосіб життя китайців.

Китайський Стиль в Інтер'єрі: Відмінні Риси

Меблі

Інтер’єр в китайському стилі – це відсутність гострих кутів, надмірно громіздких меблів, але велика їх різноманітність.

 

Основним матеріалом виготовлення предметів інтер’єру виступає еластичний, але міцний бамбук. Створюючи меблі, майстри використовують як декоруючий елемент складну багатошарову техніку лакування, а різьблення по чорному лаку і донині залишається найкращим способом прикраси.

Парадні меблі в китайському інтер’єрі гармонійно поєднувалися з буденними предметами – шафами, доповнювалися вишукано декорованими лаковими столиками, які служили підставкою для розкішних ваз і прикрас.

 

Парадні меблі в китайському інтер'єрі

Парадні меблі в китайському інтер'єрі

Використання техніки інтарсії, яка відома і європейцям, є ще однією відмінною рисою китайських меблів. По суті, техніка є вирізаною прикрасою, виконаною з тонкої фанери всіляких відтінків, для поверхонь шаф і столів. Але від європейської (виконується на одному рівні з площиною) її відрізняє розташування – у китайців вона виступає над рівнем поверхні. Основні предмети інтер’єру – столи, стільці, лежаки виготовлялися з натуральних матеріалів (переважно, бамбука) і мали прямокутну форму.

Основними предметами інтер’єру серед меблів були лежак, стільці і столи. Всі предмети виготовлялися з використанням бамбука і мали, в основному, прямокутні форми. Ще однією відмінною особливістю китайського інтер’єру, яка збереглася і сьогодні, є відсутність штор і завіс на вікнах.

 

Парадні меблі

китайський стиль

Інтер’єр в китайському стилі – це завжди гармонія, екзотичність, лаконічність, все те, що допомагає створити розслабляючу, затишну атмосферу.

Китайський Стиль в Інтер’єрі: Кольори

Китайський стиль – це поєднання характерних акцентів, тому такий інтер’єр не лише розкриває індивідуальні особливості, смаки і переваги його господаря, а й створює відповідну атмосферу, стає середовищем впливу для кожного гостя. Не останню роль у цьому відіграють кольори, які символічні й значимі для китайців.

 

Китайський Стиль в Інтер'єрі: Кольори

Кольори в Китайському Стилі

Жовтий ж вважається кольором імператора, національним кольором, зелений – спокою, а блакитний – ознакою знатності, який лише імениті особистості обережно, ненав’язливо застосовують в інтер’єрі. Безумовно, вибір того чи іншого кольору залежить від уподобань господарів, їх смаків і поглядів.

Китайський Стиль в Інтер’єрі: Меблі

Меблі є важливою складовою китайського інтер’єру, вони зручні і практичні, виконані з дерева з використанням всіляких технік. Поряд з повсякденними меблями активно використовується і декоративна з елементами різьблення, інкрустації і лакування, переважно чорного і червоного відтінків. Громіздкі з яскраво вираженими гострими кутами меблі – це не варіант для китайського інтер’єру, тут намагаються максимально уникнути гострих кутів і прямокутних форм. У цих цілях використовують скатертини і подушки, що приховують кути.

 

Китайський Стиль в Інтер'єрі: Меблі

Легкі низькі дивани, крісла з бамбука, лаковані табурети і столики круглої форми для чаювання – ось основні варіанти меблів для інтер’єру в китайському стилі.

Декор шафок здійснюється за допомогою техніки складного багатошарового лакування, різьбленням по чорному лаку, інтарсією. З метою зонування часто використовують стаціонарні та пересувні ширми, екрани.

 

Декор шафок в китайському стилі

Оформлення інтер’єру в китайському стилі відбувається строго по фен-шуй, так розміщення аналогічних предметів інтер’єру відбувається попарно, певною композицією, наприклад, стіл, де по обидва боки розташовуються однакові лаковані табурети.

Китайці є одним із винятків серед східних народів – адже традиційно їдять вони, сидячи на стільці, а сплять на ліжку.

 

Досягти ідеального результату у створенні китайського інтер’єру можна не лише за допомогою меблів китайського виробництва, європейські фабрики виробляють хороші аналоги, які можна доповнити аксесуарами і деталями і добитися поставленої мети. В Дизайн – Студії Меблів “New Art” ви неодмінно знайдете саме те, що вам потрібно і зможете замовити меблі в китайському стилі.

Китайський Стиль в Інтер’єрі: Аксесуари

Вироби з порцеляни, дерева та бронзи, хризантеми, орхідеї і півонії, ліхтарики, курильні палички, чудовий китайський живопис, атласні подушки з вишивкою, химерні підставки, віяла, вази з ієрогліфами, карликові дерева, бамбук, свічки, китайські парасольки – всі ці аксесуари стануть незмінними супутниками китайського стилю. З їх допомогою можна задати особливий настрій і атмосферу в інтер’єрі, виявити смак і розкрити внутрішній світ. Гідним доповненням інтер’єру стануть дзеркала, які розташовуються виключно за законами фен-шуй.

 

китайський стиль в інтер'єрі, інтер'єр в китайському стилі, замовити меблі, меблі на замовлення

Кому підійде китайський стиль?

Китайський стиль в інтер’єрі – це, насамперед, вибір людей умиротворених, традиційних і неординарних. Він ідеально підійде для цінителів незвичайних рішень, лаконічності, яскравих кольорів, любителів філософії у всіх її проявах, у тому числі в організації домашнього простору.

 

Кому підійде китайський стиль?


Якщо ви людина з витонченим смаком, цінитель рідкісних аксесуарів і розкішних предметів – вам варто віддати перевагу китайському стилю!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *