Меблі для однокімнатної квартири

меблі

Сьогодні ми поговоримо про таке складне питання, як меблювання однокімнатної квартири. Як правило, при виборі меблів, господарі віддають перевагу шафі-купе, меблям для вітальні, стелажам і, звичайно ж, розкладному дивані. А як бути, якщо одна і та ж кімната виконує також роль особистого кабінету або поєднана з кухнею? У цьому випадку доводиться поламати голову над тим як додати кімнаті функціональності. Розглянемо всі можливості по порядку.

Вітальня, поєднана з кабінетом

Тут природно виглядають комп’ютерний стіл, панель з полицями для апаратури, крісло для роботи за комп’ютером, а також різні стелажі і шафи-купе на замовлення. Завдання даної кімнати – надати Вам максимальний комфорт для роботи і, в той же час, залишити місце на зону відпочинку. Корпусні меблі (шафи, стелажі-пеналі) краще розташовувати уздовж стін, але головне замовити їх максимально високими, відповідно до висоти стель для того, щоб простір використовувалося найбільш ефективно. Секції стелажів можна розташувати на різних рівнях, щоб в них вписалися не тільки папки для документів, а й більш об’ємна оргтехніка. У разі, якщо встановити стелажі перпендикулярно стіні – можна візуально розділити на дві зони навіть зовсім невелике приміщення. І тоді, темніша зона стане спальнею (туди встановлюємо диван, комод, телевізор), а іншу (світлу) зону – трансформуємо як робочий кабінет. Такий поділ кімнати дозволяє в одному місці створити затишок, а в іншому – швидко налаштовуватися на робочий процес.

Вітальня, поєднана з кухнею

Тут також переважно створюють дві зони – для відпочинку і для прийому їжі. Головною деталлю зони прийому їжі повинен бути красивий обідній стіл. Основний нюанс тут – розташувати його найзручніше, так, щоб він максимально вписався в інтер’єр і не захаращував при цьому простір. Прекрасним рішенням тут стане розкладний стіл, що регулюється по ширині і висоті. У деяких ситуаціях він підійде в якості журнального столика, або столика для кави, а при бажанні його можна розкрити або взагалі заховати в шафу. Поруч зі столом, замість важких крісел, зручніше поставити невеликі дерев’яні стільці. Це допоможе заощадити простір і не викличе проблем з їх пересуванням. Саму кухню краще замовити за індивідуальним проектом. При складанні ескізу, Вам підкажуть як перетворити недоліки приміщення (виступи, нерівності стін, безглуздо прокладені комунікації) обіграти за допомогою меблів і перетворити в достоїнства, що додають функціональності і вивільняють цінні метри вільного простору.

Про використання стелажів

Стелажі прекрасно підходять для приміщень з невеликою квадратурою. Часто вони використовуються як меблі для дитячої, щоб відокремити особистий простір для різностатевих дітей. Якщо в приміщенні мало світла, можна прибрати задні стінки стелажів, а їх полки прикрасити горщиками з домашніми рослинами. Також ці конструкції бувають дуже до речі, коли кухня знаходиться в тому ж приміщенні і не відокремлена від вітальні коридором або дверима. Це допоможе запобігти попаданню диму і пари, які утворюються в процесі приготування їжі, в житлову зону. Багатофункціональні і доступні з обох сторін мобільні стелажі можуть з’єднуватися один з одним шарнірами і при необхідності складатися, дозволяючи економити простір.

Що стосується меблевих стінок в вітальні, то з досвіду наших батьків, дідусів і бабусь, ми знаємо, що в однокімнатній квартирі вони здатні зайняти мало не половину всього вільного місця. Іноді навіть складається враження, що це не меблі стоять у Вас в кімнаті, а Ви перебуваєте в гостях у своїх меблів. На щастя, в даний час, в меблях для вітальні домінують невеликі мобільні стелажі і комоди, які, в свою чергу, вивільняють простір і підкреслюють естетичний смак своїх господарів.

Меблі для однокімнатної квартири обновлено: Січень 23, 2017 автором: Uliana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *