Меблі для Спальні: Секрети Зонування

Blue-White-Master-Bedroom-with-Baby-Nursery

Оскільки спальна кімната повинна поєднувати в собі зручність і затишок, до питання зонування спальні необхідно підходити вкрай серйозно. Правильне розташування меблів спальні та цілісна організація простору – основні інструменти для досягнення поставленої мети.

Проект щодо зонування будь-якого приміщення починається з технічних замірів площі та визначення завдань і функцій, які повинні бути в цьому приміщенні. Маючи в своєму розпорядженні велику площу можна планувати облаштування спальні поєднаного типу, доповнюючи класичне зонування додатковими зонами. Але, в пріоритеті завжди залишаються основи зонування спальні.

Основи Облаштування та Зонування Спальні

Першою вимогою, при облаштуванні простору спальної кімнати, є створення умов для відпочинку і сну. Дотримуючись цього принципу, з наявних в квартирі або будинку кімнат, вибирають ту, що розташована максимально далеко від вхідних дверей, ванного блоку та кухні. Розмір кімнати менш важливий, ніж її розташування.

меблі для спальні
меблі для спальні на замовлення
меблі спальні
меблі для спальні замовити

Головна зона – це зона відпочинку. При дефіциті квадратних метрів в приміщенні зона відпочинку може бути єдиною, без інших, що доповнюють зону. У будь-якому разі її облаштуванню приділяється більше уваги, ніж будь-яким іншим зонам.

Великогабаритні спальні можна оформляти різними способами: розташовуючи єдину зону відпочинку, або ж доповнюючи її функціональними зонами. У процентному співвідношенні зона відпочинку, в якій буде розташоване ліжко і всі необхідні доповнення до нього, повинна становити не менше 50% всього наявного простору. Це необхідно для того, що б зберегти цілісність приміщення, яке призначене для сну.

Основну спальну зону необхідно розташовувати в центрі або відразу при вході в кімнату. Якщо в спальні є додаткові зони, вони повинні бути відокремлені ширмою або “невидимою стіною”.

  • Примітка: невидима стіна – термін, що використовується в архітектурі, інтер’єрі і дизайні приміщень. Невидимою стіною називають умовний розподіл простору на дві і більше зон за допомогою різниці в декорі і меблювання, з обов’язковим відступом один від одного, в 20см. Часто застосовується для облаштування великої кімнати, в якій розташовується дві зони, нерозділені ширмою.

Обов’язкова особливість зонування спальної кімнати – це локальність кожної зони. Жодна з додаткових зон не повинна доповнювати або стикатися з основною зоною відпочинку. Будь-які доповнення важливо розмістити на максимальній відстані і оформити окремо.

Розташування основної зони багато в чому залежить від джерела природного освітлення. Вікно повинне бути розташоване праворуч або ліворуч від бортів ліжка. Фасадний або тильний варіант розташування зони відпочинку, по відношенню до вікна – є вкрай невдалим.

замовити меблі в спальню
меблі для спальні
меблі для спальні на замовлення

Виділення Функціональних Зон в Спальні

Класичний, повномасштабний проект спальної кімнати включає в себе прямий доступ до ванного блоку. Вхід у ванну розташовують на максимальній відстані від ліжка, якщо це дозволяє планування. Це зручно і практично, однак враховуючи умови стандартних квартир – це велика рідкість.

В спальні є необхідність раціонального зонування і розташування робочих зон. Виділення функціональних зон у спальні проводиться поетапно:

Загальна Площа

Кожна з зон повинна мати певну квадратуру, для того, щоб розмістити на ній необхідні функціональні об’єкти. Основною зоною завжди залишається – спальна і їй відводиться половина всієї наявної площі. Для більш практичного розподілу наявної площі, необхідно розмістити основну зону в центрі кімнати і зробити дві додаткові зони з боків. Не менш ефективний є розподіл простору на дві зони, але зона відпочинку повинна займати більше місця, ніж додаткова.

Цільове Призначення Простору

Для того, що б наявний простір максимально задовольняв вимоги, необхідно скласти список обов’язкових зон. У спальні може знаходитися від однієї до трьох зон різного значення. Велика частина відводитися для цільової, основної зони, інші розподіляються в будь-якому співвідношенні.

Найчастіше, додатковою зоною для спальні виступає робоча, в якій розташовується стіл. Так само у вигляді додаткової зони може бути зона зберігання – шафа, комод. Найпростіший спосіб визначити всі вимоги до даного простору – створити список меблів для спальні, які будуть використовуватися при облаштуванні кімнати. Після створення списку меблі спальні підрозділяються на групи: робочі, для відпочинку і для зберігання. Відповідно до призначення меблів для спальні повинні бути розташовані в відокремленній для них зоні.

Поєднання Зон

Залежно від основних вимог до зонованого простору, можуть використовуватися різні зони, вдало поєднані з основною. За допомогою комбінування зон можна облаштувати невелику спальню, зробивши її не тільки затишною, але й функціональною. Враховуючи основні вимоги до простору спальні використовуються чотири види поєднання зон:

Спальня і Дитяча

Діти грудного віку повинні залишатися під постійним наглядом батьків. Найзручніше, як для батьків, так і для дитини в цей період життя, облаштувати спільну спальню. Дитяче ліжечко розташовується в добре освітлюваній частині кімнати з торцевого боку основної зони. Для зручності ліжечко найкраще розташувати на відстані півметра від ліжка батьків. Для виділення зони в інтер’єрі використовуйте контрастні декоративні прийоми, які будуть візуально виділяти зону дитячої із загального інтер’єру спальні.

меблі для спальні купити
замовити меблі в спальню
меблі для спальні на замовлення

Спальня і Вітальня

Таке поєднання використовується рідко, але якщо врахувати, що мова йде про однокімнатні квартири, де єдина кімната використовується і як спальня і як місце для прийому гостей, то зонування необхідне. При оформленні такого поєднання зоні вітальні віддається більша частина простору, оскільки спальня, в даному випадку виконує доповнюючу роль.

Найпростіший і доступний спосіб – це глухий розподіл простору за допомогою меблів для спальні та вітальні. Зона відпочинку розташовується в далекому від вікна кутку і відділяється від вітальні стелажами або шафою. Такого ж ефекту можна домогтися за допомогою балдахіна, як в комплекті з глухим поділом, або самостійно.

замовити меблі в спальню
меблі в спальню
купити меблі в спальню

У випадку, якщо приміщення має мінімальну квадратуру, розташувати в ній дві зони: вітальню і спальню можна тільки використовуючи сучасні багатофункціональні меблі-трансформери. Підійдуть будь-які варіації, починаючи від звичайних розсувних диванів і закінчуючи складними меблевими конструкціями.

Спальня – Будуар

Будуар є однією з повноцінних частин спальні, яка відокремлюється як зона виключно для зручності. Пряме призначення будуара – це зберігання косметики, одягу та облаштування зручного місця для косметичних процедур. Будуар може бути частиною ванної кімнати, але більш практично розташовувати його в спальній кімнаті.

замовити меблі в спальню
меблі для спальні на замовлення

Найзручніше розташування будуара – це відділення зони за допомогою декорованої ширми. Відведене для будуара місце можна використовувати як комбіновану зону, встановивши туди всі меблі спальні для зберігання речей.

Спальня і Кабінет

Найпоширеніший тандем в оформленні особистого простору. Зона відпочинку і робоча зона добре виглядають у контрасті, тому актуальний чіткий поділ за допомогою меблів для спальні та кабінету. Їх можна оформити у різних стилях, близьких за кольоровою гамою.

Всі меблі в спальню і загальний декор вибираються, ґрунтуючись на цільове призначення зони. Чим більша буде різниця між стилем, кольором і формою меблів в різних зонах, тим вони будуть більш гармонійно виглядати в союзі. Дизайнери студії меблів “New Art” допоможуть вам підібрати саме такі меблі для спальні на замовлення, які будуть відповідати всім вашим побажанням, а також будуть ідеально гармоніювати між собою.

купити меблі в спальню
меблі для спальні
вибрати меблі для спальні

Обов’язкове правило, яке використовується для оформлення спальні і кабінету в одному приміщенні: робоча зона біля вікна, зона відпочинку в протилежній від вікна стороні.

Секрети Зонування Спальні

Будь-яка площа – це завжди гарний привід для експериментів. Починаючи проект зонування спальні можна використовувати нестандартні способи, для досягнення поставленої мети – створення затишку і зручності в кімнаті для відпочинку.

Як Збільшити Площу Спальні за Допомогою Зонування?

Візуальне збільшення площі досягається за допомогою світлих відтінків в інтер’єрі. За допомогою зонування можна зробити спальню просторішою і зручною. У першу чергу необхідно розташувати зону відпочинку в самому центрі, залишивши багато простору по обидві сторони. Робочу зону краще розташувати в одному з кутів, для того щоб вона не конфліктувала з зоною відпочинку. Чим більше “повітря” в інтер’єрі і менше масивних, великих об’єктів, тим просторіше здається приміщення. Виходячи з цього правила, компенсувати недолік площі можна за допомогою низького ліжка без ніжок у східному стилі.

меблі для спальні тернопіль фото

Як Використовувати Балкон і Вікна?

Якщо спальня має вихід на лоджію або балкон, то цим можна скористатися з метою зонування простору. Вся площа спальні оформляється єдиним зонуванням (як основна зона відпочинку), а додаткова зона виноситься на балкон. Зрозуміло, балкон повинен бути максимально утепленим.

Цей варіант складно застосувати для такої додаткової зони як дитяча, проте робоча зона або зона будуара ідеально поєднуються з можливостями площі лоджії або балкону.

Цікавий спосіб поділу простору великої кімнати з одним вікном, де вхід розташований з протилежної від вікна сторони: вікно збільшується в розмірі в два рази і за допомогою перегородки кімната розділяється на дві нерівні частини, кожна з яких оформляється окремо. Більша частина – зона відпочинку, менша – додаткова зона.

Ідеї ??для Розділення Зон

Розділяти зони можна будь-яким способом. Для маленьких просторів більшою мірою підходять ширми наскрізні стелажі, оскільки великі об’єкти для розділення займають багато місця і ріжуть простір, зменшуючи корисну площу. Якщо немає критичного дефіциту площі, то можна скористатися цікавими варіантами поділу зон:

  • Двері купе. Суцільні двері купе виконані з прозорого або напівпрозорого скла відмінно розділять будь-який простір. Завдяки прозорості природне освітлення проникає в усі куточки кімнати. Так само очевидна перевага полягає в тому, що двері-купе мають зручний механізм відкриття-закриття, який не задіює корисну площу.

меблі для спальні тернопіль фото

меблі для спальні тернопіль

  • Фіранки і вітражі. Це найпростіший і естетичний спосіб зонування спальні. Текстиль та вітражі надають інтер’єру ніжності і завершеності. Але такий вид поділу підходить тільки для поділу спальні на дві зони.

замовити меблі в спальню

  • “П” – подібна перегородка. З метою економії простору в кімнаті можна використовувати “П” – подібну перегородку. Ліжко розташовується в центрі приміщення, а за його узголів’ям встановлюється перегородка, у формі літери “П”, що не примикає до жодної із стін. У середині перегородки, розташовується робоча зона, оточена трьома сторонами.

меблі для спальні

купити меблі для спальні

У Висновку

Розташування зон в спальні можна застосовувати не тільки з конструктивної точки зору, для максимально ефективного використання наявного простору. Важливо достатню увагу приділити затишку, а так само підійти до питання зонування з експериментальної точки зору. Різні види зонування допоможуть визначитися при виборі інтер’єру для оформлення приміщення, і так само при виборі декоративних доповнень і меблів в спальню.

Головне, в процесі розробки плану для розподілу зон, починаючи з вимірів і закінчуючи облаштуванням інтер’єру, важливо завжди посилатися виключно на власні переваги в питанні затишку і функціональних вимог до спальні. В Дизайн-Студії Меблів “New Art” вам зрадістю допоможуть підібрати меблі для спальні на замовлення, які зроблять вашу оселю затишною, функціональною та унікальною.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *