Поради щодо використання додаткових можливостей зберігання

Всім відомо, що для зберігання речей існують шафи купе (корпусні або вбудовані) і цілі кімнати – гардеробні, а також навісні полки і відсіки всередині меблів. Наша розповідь про інші сховища – архітектурні і дизайнерські знахідки.

Деякі з них вже давно застосовуються, і з часом злегка змінили своє функціональне призначення. А інші народилися тільки зараз.

Варто спробувати розділити «пожитки» за категоріями. Одними речами ми користуємося щодня, іншими – періодично, третіми – по сезону, четвертими – з нагоди, а п’ятими взагалі не користуємося. Остання категорія являє собою сімейні раритети і предмети колекціонування. Як правило, їх виставляють напоказ, дбайливо розмістивши на полицях. Предмети, якими користуються рідко, наприклад, ту чи іншу книгу або деякі елементи гардероба, знайти в разі потреби досить важко. Простіше буде зробити це за заздалегідь складеним списком. Сезонні речі, такі як шуба або лижі, на час прибираються подалі в шафи або комори, і протягом півроку зберігає інформацію про їх дислокації.комод

Місцезнаходження речей періодичного користування, наприклад ножиць, представляє проблему. Щоб не втратити яку-небудь важливу дрібницю, радимо залучити асоціативну пам’ять, тобто приділити організації зберігання цієї категорії належну увагу. Предмети повсякденного призначення люди, привчені до порядку, відшукують легко.

Зрозуміло, це не єдина можлива класифікація, існує ще функціональна і кількісна сторона. Скажімо, якщо предмети розташовуються на полицях в кілька ярусів, то їм явно тісно. І слід подумати про розвантаження. Повірте, організувати додаткове сховище можна навіть у найменшій і переповненій квартирі. Якщо, звичайно, проявити фантазію.

Ширина книг становить 20-40 см, що дозволяє відвести під бібліотеку «до стелі» одну зі стін коридору або житлової кімнати. Для доступу до найвищих полиць необхідно запастися спеціальною приставкою чи сходами з гачками для кріплення.Книжкова полиця

Якщо радіатор опалення знаходиться не під вікном, а десь ще, можна влаштувати цокольний стелаж для зберігання книг або речей домашнього вжитку. Але переносити заради цього установку автономного опалення не варто – так Ви порушите повітряний теплообмін в кімнаті.

Вітрини – найкращий спосіб безпечного зберігання і демонстрації колекцій, особливо коли для кожного експоната за склом відведено окремий осередок відповідного розміру. Як правило, такі меблі виготовляють на замовлення.

«Архітектурні» або вбудовані полиці, на відміну від звичайних підвісних або підлогового стелажа, створюють композицію, яка привносить в інтер’єр своєрідність. Їх використовують для зберігання колекцій, сувенірів і книг. Такі полки не обов’язково розташовувати симетрично. Їх ряди нерідко розбавляють фотографіями або постерами. Конструкцію можна зробити самостійно, наприклад, використовуючи напівфабрикати: полки, консолі, настінні шини.

В особливому підході потребують як дрібні, так і великі предмети. Для колекцій найбільше підійдуть вітрини, відкриті або засклені. Під інструменти або спортивне спорядження можна змонтувати спеціальні гаки, а розсипану в найнесподіваніших місцях грошовий дріб’язок – скласти в декоративну скриньку. Для газет існують газетниці, для клубків зі спицями – кошики.

Рейлінги і гачки доречні на кухні, у ванній, а також в спальні або дитячій. Вони забезпечують зручне зберігання тих речей, які використовуються особливо часто. Скажімо, чайні чашки або одяг. Сучасний дизайн часом передбачає використання кріпильних елементів для прикраси інтер’єру. Спеціальні тримачі, наприклад для інструментів, забезпечують порядок, ергономіку і прекрасний огляд всього наявного «арсеналу». Ця ідея також підійде для експонування колекції зброї або старовинного начиння.

Стінні ніші додають затишок і виконують функцію тумбочок або вітрин для сувенірів і колекцій. Серед переваг такого способу зберігання ексклюзивних штучок відзначимо можливість створення цікавих архітектурних форм і вбудованого підсвічування.

Меблі для дитячої кімнати, мабуть, єдина річ, в якій заради безпеки варто віддати перевагу невисоким шафам з відкритими полицями.Меблі для дитячої кімнати

Подіум – піднесення підлоги або спеціальна висока основа вбудованих меблів – стане прекрасним сховищем для текстилю, іграшок, великої побутової техніки. Залежно від габаритів і розташування в кімнаті така конструкція може мати не один, а кілька відсіків. Найчастіше ліжко на подіумі встановлюють саме в дитячій. Сходи і огорожу спального місця – повноправні «учасники» дитячих ігор. Адже щоб дістати потрібну річ, дітям простіше простого зігнутися навпіл або встати на коліна.

Додатковий стелаж, встановлений перпендикулярно стіні, або міжкімнатна перегородка розділять кімнату підлітка на зону сну і робочий кабінет, а заодно послужить містким сховищем для підручників і зошитів. Єдиний недолік – скупчення пилу.

Відкриваючі ступеньки – рідкісний прийом, адже в силу своєї «прохідної» функції дверцята сховища не завжди блищать чистотою. Але простір під сходами досить часто пустує, і спробу змусити його працювати не назвеш нерозумною. Відкриваючі ступеньки можна вважати окремим випадком пристрою сховища усередині подіуму.робочий кабінет

Накладна кишеня для зберігання канцелярського приладдя, іграшок, піжами можна прикріпити до спинки стільця або боку шафи. Незвичайну деталь дитячого інтер’єру доведеться майструвати самостійно. Для цього знадобляться: щільна тканина, тверда основа зі куска фанери або пластику, стрічки, ґудзики, пластиковий карабін.

Поради щодо використання додаткових можливостей зберігання обновлено: Лютий 23, 2017 автором: Uliana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *