Розставляємо Меблі Правильно: Поради Дизайнера

Великими і просторими здаються кімнати, до тих пір поки ми не розставимо в них меблі. Ці необхідні функціональні деталі інтер’єру буквально з’їдають дорогоцінні квадратні метри.

Тому один із найважливіших етапів оформлення інтер’єру квартири – це розстановка меблів. Якщо тут допуститися помилок, то тоді, навіть дуже велика кімната  може стати тісною, малою і незручною, а деякі предмети інтер’єру можуть взагалі не поміститися.

Перш ніж приступити до розстановки меблів обов’язково врахуйте вимоги стилю інтер’єру, який Ви обрали. Одні стилі припускають розташування уздовж стін, при якій в центрі приміщення залишається багато вільного місця. Інші, навпаки, характеризуються рівномірним розподілом предметів. Орієнтуйтеся на той варіант, якому віддаєте перевагу Ви.

Також, необхідно врахувати розміри кімнати. Чим вона менша, тим менш доречними будуть меблі, які встановлені ближче до центру. Не забувайте, що вони повинні створювати затишок і задовольняти Вашу потребу в зручності, а не заважати пересуватися по кімнаті. Не варто перетворювати вітальню в лабіринт. Позначте ті частини кімнати або об’єкти, доступ до яких Вам постійно необхідний, і подбайте, щоб на шляху Вам не довелося спотикатися.

Правильна розстановка меблів у квартирі неможлива без попереднього функціонального зонування. Досвідчені дизайнери рекомендують спочатку визначити, які зони потрібно розташувати в приміщенні, потім вирішити, де саме буде знаходитися кожна з них, після цього вибрати меблі і тільки тоді приступати до розстановки.

Наприклад, у вітальні можна облаштувати м’який куточок для відпочинку з диваном, тумбою для телевізора, двома кріслами і журнальним столиком. Потім до цієї зони має сенс додати домашній офіс з комп’ютерним столом і кріслом, а також стелажем. Доречно буде розташувати в приміщенні також міні-бібліотеку, місце для рукоділля та ін.

mebel-dlya-gostinoj-6

Пам’ятайте важливе правило: розстановка предметів повинна бути гармонійною. Небажані ситуації, коли в одній частині приміщення встановлено багато меблів, а інша пустує.

Також необхідно вирішити – будуть предмети розташовуються симетрично або асиметрично. Перший варіант характерний для спокійного, статичного стилів, а другий – для динамічних, яскравих.

Врахуйте ще один дуже важливий момент: між предметами повинно залишатися досить багато вільного простору. Люди, що не займаються облаштуванням інтер’єру професійно, на жаль, часто забувають про це. Наприклад, перед шафою повинно залишатися достатньо вільного місця, щоб можна було нахилитися і діставати речі, які лежать внизу не зачіпаючи інші меблі. Враховуйте також радіус відкривання дверей.

Починайте розстановку з основного предмету меблів – дивана. Адже комфортне місце для відпочинку – це набагато краще, ніж безліч непотрібних дизайнерських аксесуарів.

Вибирайте меблі світлих тонів. Бажано, щоб їх зовнішній вигляд був не громіздким, а, навпаки, створював відчуття легкості, рухливості.

Якщо у Вас низькі стелі, постарайтеся підібрати низькі меблі. Замініть диван присадкуватою тахтою, а стільці – підлоговими пуфиками. Комод по периметру стіни краще, ніж висока шафа.

600x401_0_44d1a7f8c0a85e1d0bc9346be4efc319@800x534_0x59f91261_18228646091394186312

Якщо Ваша вітальня довга і вузька, дуже важливо розставити в ній меблі таким чином, щоб не виникало відчуття, що Ви знаходитесь в тунелі. Робіть прохід ближче до однієї зі сторін кімнати. Одна зі складностей розміщення меблів у довгій кімнаті – це те, що, якщо Ви залишите прохід чітко посередині кімнати, Ви тільки візуально подовжите її. Відмовтеся від ідеї поставити журнальний столик прямо перед диваном. Для того, щоб розширити кімнату, диван можна вибрати L-подібної форми, близько до дивану поставити тахту. З одного боку, зручно сидіти, можна поставити ноги, а з іншого боку, ми дотримуємося принципу зміщення меблів до однієї сторони кімнати. При цьому стежимо, щоб залишився досить широкий прохід для того, щоб можна було вільно переміщатися.

Використовуйте верхню частину Ваших стін, щоб максимально розташувати там всі Ваші меблі. Відкриті книжкові полиці на стіні замість великої громіздкої книжкової шафи дозволяють розташувати кушетку прямо біля стіни.

artleo_com-4190

І нарешті, скористайтеся ще одною простою порадою: спочатку накресліть план кімнати і «розставте» на ньому меблі, і вже потім реалізуйте свої ідеї. Це просте рішення допоможе заощадити багато часу і сил. Команда спеціалістів дизайн-студії меблів “New Art” допоможе Вам у виборі меблів, які будуть відповідати усім Вашим побажанням та ідеально підійдуть до інтер’єру Вашої квартири.

Розставляємо Меблі Правильно: Поради Дизайнера обновлено: Серпень 3, 2016 автором: Адміністрація New Art

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *