Створення Арабського Стилю Вдома

2205

Дизайн в арабському стилі викликає асоціації з казкою і святом. Дуже барвистий і багатий він вабить до себе і зачаровує надовго серця людей по всьому світу.

У його атмосфері, повній пахощів і загадкового приглушеного світла, не можна не розслабитися і не забути про всі біди. М’які подушки, натуральні килими, екзотичні кальяни – все це розташовує до умиротворення. Недарма цей стиль частіше за інших зустрічається в кімнатах для відпочинку та спальнях.

Знайомство з дизайном інтер’єру в арабському стилі

Арабський стиль поєднує в собі традиції мусульманських країн: Саудівська Аравія, Марокко, Туніс, Туреччина. Його відмінною рисою є непомірна розкіш, а також натуральні матеріали і зроблені вручну предмети інтер’єру.
меблі на замовлення

Будинок в арабському стилі не буває порожнім. Його наповнюють незліченні глечики і чани, пуфики і подушечки, столики і скрині. І жодна поверхня не залишається непокритою: килими, гобелени, драпіровки і покривала знаходять місце на підлозі, на стінах і на меблях. Навіть стелю часто оформляють за допомогою тканини.

Кожна деталь інтер’єру в арабському стилі неповторна і шикарна. Коштовне каміння і благородні метали не вважаються чимось незвичайним. Через їх величезні поклади на Аравійському півострові, вони не представляють для арабів таку цінність як для європейців. Будинки шейхів в буквальному сенсі усипані діамантами.

Звичайно, не кожен може дозволити собі таке оформлення, але блиск для дизайну в арабському стилі абсолютно необхідний. Його можна домогтися розвісивши нитки з намистин замість міжкімнатних дверей або, виклавши на стіні мозаїку з різнокольорових скелець.

меблі на замовлення

Що ще притаманно для арабського стилю в інтер’єрі, так це м’яке приглушене світло. Плафони для світильників виготовляють з різнокольорового матового скла, через що кімната наповнюється  нереальним сіянням.

Кольори та візерунки центр композиції в дизайні в арабському стилі

Кольорове оформлення кімнати в арабському стилі не може залишитися непоміченим. Тут дуже і дуже багато насичених сонячних фарб, які заповнюють собою всі приміщення. Незвичній до такого інтер’єру людині складно довго перебувати в подібній обстановці.

Сучасний європейський дизайн в арабському стилі схиляється до більш стриманої гами, використовуючи лише кілька помітних деталей.

меблі на замовлення

Для арабського стилю в інтер’єрі характерні будь-які яскраві кольори: червоний, жовтий, синій, зелений, оранжевий. Крім кольорів широко використовується позолота і інкрустування дорогоцінними каменями, шматочками перламутру.

Таким чином, житло наповнюється блиском і виглядає ще більш багато і сліпуче.

Релігія забороняє мусульманам зображати людей і тварин, тому у арабських народів практично не розвинені живопис і скульптура. Проте по всьому світу відомі унікальні візерунки, створені в рамках цієї культури – арабески. Вони відрізняються складністю і незвичністю, можуть включати геометричні та флористичні мотиви, а також арабську в’язь.
меблі на замовлення

У дизайні інтер’єру в арабському стилі арабески використовуються повсюдно: ними розписують стіни, прикрашають килими, тканини і посуд, їх навіть вирізують у дерев’яних покриттях.

Поверхні в будинку в арабському стилі не бувають гладкими і нудними

Крім непомірного вживання різних квітів і коштовностей, дизайн в арабському стилі впадає в очі обробкою кімнат.

Особливо притягують погляд стіни. Їх обтягують дорогою тканиною, наприклад шовком або оксамитом. Або ж можна зустріти відомі всім перські килими ручної роботи. Така тенденція, ймовірно, тягнеться корінням у давні часи, коли народи, що живуть в пустелі, використовували для помешкання шатри.

Але в сучасних будинках в арабському стилі зустрічається і інша обробка: дерев’яні панелі. Вони обов’язково прикрашаються за допомогою різьблення.

Крім панелей, дерев’яними часто бувають дверні наличники, в яких вирізують наскрізні візерунки. При проходженні крізь них світла, кімната покривається неймовірною ажурною тінню.

Оформлення стелі при створенні дизайну інтер’єру в арабському стилі не сильно відрізняється від декорування стін. І ручний розпис арабесками, і дерев’яні різьблені покриття будуть доречними.

Через спекотний клімат, араби шукали будь-яку можливість охолодити приміщення. Внаслідок чого підлогу викладали каменем або мозаїкою з плитки. Таке покриття повільно нагрівається і здатне довгий час дарувати прохолоду.

Екзотичні меблі для дому в арабському стилі меблі на замовлення

Мешканці пустелі були кочівниками. Своє житло вони будували і облаштовували так, щоб його легко було зібрати і перевести на верблюдах. Тому арабський стиль в інтер’єрі відрізняється малою кількістю меблів.

Центральне місце займають меблі для відпочинку. Обов’язково присутні низькі дивани та крісла, щедро декоровані за допомогою дорогого текстилю. Зустрічаються лише найшикарніші тканини: парча, оксамит, шовк, або ж шкура верблюда. Забарвлення тканин різноманітне і насичене, але розбавляються візерунком, вишитим золотими або срібними нитками.

Дизайн в арабському стилі ніколи не обходиться без величезного числа декоративних диванних подушок круглих або циліндричних форм, і вони повинні бути різнокольоровими.

Крім диванів, для сидіння використовують пуфи і отоманки (широкі місця для лежання та сидіння зразок дивана, але без спинки і підлокітників). Їх покривають строкатими вовняними килимами або матерією.

У мусульман цікавий підхід до облаштування місця для сну. Ліжко має бути широким, але низьким і часто завішують балдахіном.

Історично балдахін захищав від протягу і комах, а ще й давав можливість усамітнитися. З цієї причини його шили з грубої непрозорої тканини. Але сьогодні він відіграє роль декорації, а тканини вибирають легкі та романтичні, наприклад органзу або шифон.

Велика увага приділялася узголів’ю ліжка. Його можна підкреслити за допомогою дерев’яних панелей або драпірування з тканини. У сучасному дизайні в арабському стилі позаду ліжка часто зустрічаються ніші з гіпсокартону у формі арки, поглиблення якої обклеюють тематичними шпалерами.

Для зберігання речей найпоширенішими меблями для дому є скриня. Шафи в арабському стилі інтер’єру будуть вибиватися із загальної композиції. Їх замінюють відкритими полицями, низькими тумбочками або ховають за завісами. Сьогодні ідеальним варіантом для створення арабського стилю вдома – це меблі на замовлення, які відповідатимуть основним канонам цього стилю.

Всі меблі в арабському стилі дуже багато і добротно зроблені. У дереві твердих порід вирізують вправні візерунки, а також інкрустують його кісткою, камінням, перламутром. Мабуть, найбільш вражаючою є мозаїка з різнокольорової деревини або камінчиків.

Якщо в своєму будинку вам хочеться бачити казку, то обов’язково задумайтеся про створення дизайну інтер’єру в арабському стилі. Жоден інший стиль не виглядає настільки фантастично: солодкі кольори і запахи огорнуть вас своїм шармом і розфарбують сірі буденні дні. Дизайн студія меблів “New Art” допоможе реалізувати вашу арабську мрію вдома. Фахівці компанії допоможуть продумати дизайн меблів, враховуючи параметри і архітектуру приміщення та ваші вподобання. Адже меблі на замовлення – це можливість купити ідеальні меблі для вашої кімнати, які будуть втіленням ваших фантазій і приноситимуть максимальне задоволення, комфорт і домашній затишок.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *