Вибираємо Кухонний Гарнітур з Розумом

pretty-modern-kitchen-design-ideas

Кухня – найфункціональніше та найвідповідальніше приміщення в будь-якому житлі. Ніхто не стане заперечувати популярність цієї кімнати. Саме тому, плануючи ремонт кухонного простору або заміну меблевого гарнітура, ми підходимо до питання з особливою ретельністю. Якщо ви зараз перебуваєте на стадії вибору кухонного ансамблю систем зберігання та робочих поверхонь, то ця публікація може виявитися досить корисною.

Перш за все, вам необхідно вирішити – чи будете ви купувати «готове» рішення для кухонного простору у вигляді стандартних модулів, з яких можна скласти найбільш підходящу для вашого приміщення композицію або віддасте перевагу замовлення виготовлення меблів персонально під розміри і особливості вашої кухні. Останнім часом наші співвітчизники все частіше вибирають другий варіант. За вартістю він виходить не набагато дорожче модульного моделювання меблювання для кухні, але при цьому дозволяє врахувати всі ваші уподобання вибору матеріалу, фактури, кольорової палітри і моделей кухонних шаф.

З чого почати

кухонний гарнітур, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Перш ніж роздумувати про колірні рішення і розташуванні робочих зон, проведіть невелике дослідження вашого кухонного приміщення, відзначаючи на папері або вносячи параметри в спеціальну програму-проектувальник такого змісту:

 • оцініть простір з точки зору геометрії на предмет стандартності форми і симетричності приміщення;
 • проведіть необхідні виміри – з’ясуйте довжину стін і відстані між ними;
 • виміряйте висоту стель і довжину відрізків від підлоги до підвіконників (якщо вони є);
 • відміряйте для себе величини дверних і віконних прорізів;
 • з’ясуйте розміри нестандартних виступаючих елементів або ніш (якщо є);
 • відзначте інженерні комунікації, розетки, газоходи та інші допоміжні системи.

Планування кухні

На підставі отриманих даних можна буде прийняти рішення про схему розташування кухонних поверхонь. Залежно від розмірів і форми кухні, вам може підійти кутова, однорядна, паралельного планування, з островом або без.

Потім визначте, яку саме побутову техніку ви плануєте інтегрувати в кухонний гарнітур. Для когось достатньо варильної панелі і посудомийки, а комусь потрібна плита, духова шафа і мікрохвильова піч. Існує чимала кількість наших з вами співвітчизників, які змушені жертвувати корисним простором кухні для установки пральної машини. Навіть на стадії планування ви зможете «прикинути» скільки саме місця займе та чи інша побутова техніка, розміри більшості кухонних приладів можна легко знайти в Інтернеті.

кухонний гарнітур, меблі для кухні, кухні на замовлення, магазин меблів, кухонні меблі

Складаючи план кухні, не забувайте використовувати правило трикутника про розташування трьох основних робочих центрів кухонного простору – холодильника, мийки і плити. Чергуючи ці три найважливіші складові з робочими поверхнями, можна добитися ідеального, ергономічного розташування найважливіших сегментів кухні.

Проектуючи майбутню кухню на папері або в електронному вигляді, не забудьте про розташування розеток і підключенні всіх комунікацій. Розміщуючи кухонні шафи, враховуйте положення повністю відкритих дверцят систем зберігання та побутових приладів.

Кухонний гарнітур: Розміри

Стандартна висота робочих поверхонь, ергономічна і зручна для більшості господинь нашої країни з середнім ростом становить 85 см. Але виробники можуть поміняти висоту, залежно від потреб господині (найчастіше саме жінки стоять біля робочих поверхонь кухні і користуються вбудованою побутовою технікою). Але навіть нестандартні висоти нижнього ярусу гарнітура зазвичай не перевищують величини в 90 см.

Кухонний гарнітур: Розміри

Що стосується верхнього ярусу кухонного гарнітура, то українські виробники зазвичай використовують висоту в 36, 72 або 92 см. Глибина навісних шафок, як правило, стандартна – 30см. Відстань між верхнім і нижнім рівнем систем зберігання та робочих поверхонь зазвичай коливається в межах 50-90 см. Все залежить від висоти стель вашого приміщення, зросту господарів і елементарної ергономіки – положення верхнього ярусу має бути таким, щоб убезпечити вас від ударів головою об нижню частину шаф.

Більшість кухонних гарнітурів (виготовляються як вітчизняними виробниками, так і зарубіжними) мають однакову висоту на всій протяжності робочих поверхонь. Але більшість лікарів рекомендують розташовувати стільниці на різних рівнях, щоб навантаження на спину змінювалася при зміні робочої поверхні. Переходячи від плити до мийки, наприклад, ви розвантажуєте спину, змінюючи положення тіла.

Вибираємо фасади кухонних шаф

Фасад кухонних меблів – це їх лицьова частина, можна сказати, що це дверцята шаф. Від того як будуть виглядати фасади кухонного гарнітура, яку матимуть фактуру, колір, декор і залежатиме загальне враження, вироблене вашої кухнею. Можна на одні й ті ж каркаси кухонних меблів навісити різні фасади і таким чином кардинально змінити зовнішній вигляд кухні.

фасади кухонних шаф

З точки зору естетики, вибирати фасади ви будете за принципом – «подобається, не подобається». Якщо ви не готові провести повний ремонт кухні, а оновити обстановку хочеться (або вже необхідно), в цьому випадку можна просто замінити фасади кухонних шаф. Така рокіровка не займе багато часу і заощадить вам приблизно половину бюджету, який зазвичай йде на повноцінну заміну гарнітура. Хоча, необхідно визнати, що саме фасади кухонних шаф займають ключове місце у формуванні вартості меблювання.

В даний час фасади кухонних шаф виробляють з таких матеріалів:

 • масив дерева;
 • МДФ;
 • ДСП;
 • скло;
 • пластик;
 • поєднання різних матеріалів.

Крім декоративного враження, яке створюють фасади, вони повинні відповідати певним технологічним вимогам. Кухонні меблі піддаються великим навантаженням – температурним перепадам, досить високій вологості, потрапляння крапель жиру і води, часті механічні навантаження (відкривання-закривання дверцят). Не кажучи вже про те, що кухонні фасади, нарівні зі стільницями, приймають основні удари по захисту меблювання.

Серед основних технологічних і експлуатаційних вимог, що пред’являються до кухонних фасадів, можна виділити наступні:

 • вологостійкість;
 • стійкість до перепадів температури (особливо біля варильних панелей, плити або духової шафи);
 • міцність і довговічність (стійкість до провисання);
 • простота у догляді;
 • стійкість до механічного впливу.

Фасади з масиву деревини

Натуральний матеріал для виготовлення меблювання завжди буде поза конкуренцією за багатьма параметрами. Основним недоліком такої сировини для виробництва кухонних шаф є висока вартість.

Фасади з масиву деревини

Для класичних фасадів масивна деревина є найбільш підходящим варіантом. Тепла, затишна атмосфера, створена деревними відтінками кухонних фасадів, здатна оживити будь-яку кімнату. Але важливо враховувати, що подібні гарнітури не для скромних, маленьких кухонних приміщень. У таких просторах класична кухня з масиву буде виглядати занадто громіздко.

Аналог масиву деревини – шпонований фасад, все частіше застосовують для виготовлення гарнітурів для кухонь в стилі модерн.

Серед меблювання з натуральної деревини розрізняють цілісні і фільончасті фасади. Цілісні вироби досить дорогі у виробництві. Справа в тому, що деревина, потребує особливого догляду, гостро реагує на вологість і температурні перепади. Дерево схильне до утворення тріщин і деформації з часом. Для уникнення подібних наслідків, фасади, виготовлені з масиву дерева, повинні пройти обробку дорогими антисептиками і лаками.

Кухонний гарнітур

Фасад з фельонкой в цьому відношенні простіше і дешевше обходиться. Подібні вироби виготовляються наступним чином – каркас фасади виконується з масиву дерева, а внутрішнє наповнення (фельонка) – з шпону МДФ або ДСП. Такі комбінації дозволяють здешевити процес виробництва і відповідно кінцеву вартість виробу. З іншого боку – фельонка перешкоджає деформацій, які відбуваються з часом з масивною деревиною. Зовні відрізнити масивний фасад від фельончатого практично неможливо і під силу тільки професіоналам.

Плюси фасадів з масивної деревини:

 • екологічна безпека для людини і навколишнього середовища;
 • довговічність при правильному догляді і бережливе ставлення;
 • благородний і дорогий зовнішній вигляд;
 • масив дерева поза модою і трендів.

Недоліки кухонних фасадів з масиву дерева:

 • висока вартість (деякі породи дерева дуже дорогі);
 • акуратний догляд (ні в якому разі не можна використовувати агресивні хімічні засоби для очищення і абразивні речовини);
 • немає можливості виготовлення фасадів складних форм (з заокругленнями);
 • реакція на довгостроковий вплив прямих сонячних променів (потемніння поверхні);
 • вбирання вологу і запахи.

Пофарбовані фасади з МДФ

Можна сміливо говорити, що МДФ на даний момент є найпоширенішим матеріалом для виробництва фасадів в нашій країні. І на те є кілька причин – фасади з МДФ дуже міцні, вони міцніші навіть за натуральну деревину, вони мають високий рівень стійкості до дії вологи і температурних перепадів. До того ж особливості технології виробництва МДФ дозволяють створити фасади практично будь-якої форми.

Пофарбовані фасади з МДФ

Є ще одна грань популярності МДФ – можливість облицювання фасадів, виконаних з цього матеріалу різними покриттями:

 • ПВХ-плівками;
 • емалевими фарбами;
 • натуральним шпоном;
 • пластиком.

Використовуючи різні матеріали для покриття фасадів з МДФ, можна створити вироби для будь-якої стилістичної течії – від класики до сучасного стилю.

Кухні з пофарбованими емалевою фарбою фасадами виглядають колоритно, насичено і яскраво. При фарбуванні кухонних фасадів використовується та ж технологія, що і при автомобільному забарвленні. Плита з МДФ спочатку грунтується, потім наноситься декілька шарів фарби, кожен з яких повністю висушується і шліфується, потім виріб покривають лаком і піддають поліруванню. Від того, скільки шарів фарби буде нанесено на фасад, залежатиме не лише його зовнішній вигляд і презентабельність, але і міцність, довговічність.

Переваги кухонних фасадів МДФ, пофарбованих емалевої фарбою:

 • величезна палітра кольорів (будь-який відтінок і рівень яскравості, можлива навіть градієнт заливка);
 • великий вибір покриттів – матові поверхні, глянцеві, «металік», «перли», «хамелеон»;
 • простота в догляді (миються вологими губками із застосуванням хімічних засобів);
 • стійкі до вбирання запахів і вологи;
 • можливість виготовлення фасадів будь-яких форм (з заокругленнями, увігнуті і опуклі);
 • довговічність.

До недоліків подібних виробів можна віднести наступні:

 • висока вартість – пофарбовані фасади дорожчі за своїх аналогів з ПВХ-плівкою і пластиком;
 • низька стійкість до механічних пошкоджень;
 • видно відбитки пальців, сліди крапель навіть чистої води;
 • вигорають під впливом прямих сонячних променів.

Фасади з МДФ, покриті ПВХ-плівкою

Обклеювання фасадів, виконаних з МДФ плівкою ПВХ – це найбільш простий і дешевий спосіб виготовлення кухонних меблів. Обклеювання фасаду з МДФ відбувається за принципом ламінування в пресі з нанесенням клейового складу. Плівка з ПВХ може бути найрізноманітніших кольорів, у тому числі здатна імітувати деякі породи деревини.

Фасади з МДФ, покриті ПВХ-плівкою

Плюси фасадів, покритих ПВХ-плівкою:

 • невисока вартість;
 • простота у догляді;
 • стійкість до стирання і механічних навантажень;
 • багата палітра кольорів.

Мінуси МДФ-фасадів з плівкою ПВХ:

 • по малюнку плівки, що імітує деревину, відразу зрозуміло, то це не натуральний матеріал;
 • можливо відшаровування плівки від основи фасаду (особливо біля плит, духових шаф і варильних панелей);
 • на сонці вигорають.

Рамкові фасади на основі профілю з МДФ

У рамку з МДФ може бути вставлено наповнення, виконане з:

 • ДСП;
 • скла;
 • дзеркала;
 • пластика;
 • ротанга.

Рамкові фасади на основі профілю з МДФ

Переваги рамкових кухонних фасадів:

 • доступна ціна;
 • рамкові фасади легші за  аналогів з масиву деревини і МДФ;
 • можливість використання різних матеріалів для декору, що сприяє здійсненню фантазії як дизайнера, так і замовника;
 • ідеальний варіант для фасадів зі скляними вставками.

Недоліки рамкових фасадів для кухонного гарнітура:

 • складність при очищенні;
 • шовні з’єднання профілю;
 • всі недоліки покриття плівкою ПВХ (якщо фасад не шпонований);
 • розхитування фасаду при слабкому кріпленні рамки;
 • зносостійкість найнижча з усіх представлених варіантів.

Кухонний гарнітур: Вибір кольору

Вибір відтінку для кухонного гарнітура залежить від вашого уявлення про кінцевий результат ремонту. Якою би ви хотіли бачити свою кухню – спокійною або динамічною, тонізуючої, яскравою або ніжною і світлою?

Кухонний гарнітур: Вибір кольору

Пропонуємо вашій увазі кілька корисних порад від дизайнерів з вибору кольорової палітри для кухонного ансамблю:

 1. в рамках одного кухонного набір не варто застосовувати більше двох кольорів;
 2. якщо гарнітур для кухні має два відтінки, то краще для верхнього ярусу шаф вибрати більш світлий тон;
 3. домінуючим повинен бути тільки один колір гарнітура (якщо для меблювання використовується більше одного тону);
 4. для невеликих кімнат краще підбирати однотонні варіанти спокійних, нейтральних відтінків;
 5. для кухонь маленьких розмірів світла гама буде найбільш ефективна (білий і його відтінки візуально розширюють простір);
 6. якщо кухонний гарнітур буде яскравим, то обробка стін повинна бути спокійною, нейтральною і навпаки.

Колір впливає на наш настрій, стан, працездатність і навіть здоров’я. А в кухні ми проводимо досить багато часу (особливо господині). Тому до колірних рішень кухонного гарнітура необхідно поставитися серйозно, адже саме фасади меблювання для кухні займають більшу частину простору кімнати для приготування їжі.

Скільки людей – стільки й думок. Любителі білосніжних кухонь існували у всі часи і популярність усіх варіантів білого кольору для кухонних меблів тільки зростає. Наші співвітчизники ще зовсім недавно вважали, що біла кухня – це занадто мазкий і трудомісткий варіант. Але покриття кухонних фасадів саме в світлому варіанті показують найвищі показники по простоті і частоті догляду.

меблі для кухні

Для маленьких кухонь білий колір фасадів кухонного гарнітура може стати єдино можливим виходом для візуального розширення несиметричного або складного за формою простору. Не кажучи вже про те, що білий колір легко поєднувати з декором, текстилем і побутовою технікою будь-якого відтінку.

кухні на замовлення

Крім білого кольору є широкий спектр пастельних відтінків, які зможуть створити спокійну, утихомирену атмосферу для кухні. Психологи рекомендують господиням, які постійно стежать за вагою і сидять на дієтах, використовувати спокійні, неяскраві відтінки блакитного, світло-зеленого, м’ятного і бірюзового для оформлення кухонь.

кухні

Чорно-білий варіант кухонного гарнітура або поєднання чорного відтінку з будь-яким іншим яскравим кольором, привнесе чимало динамізму і навіть драматизму в обстановку кухні. Але вибирати подібні поєднання рекомендується лише власникам досить просторих кухонних приміщень. Контрастний інтер’єр, створений поєднанням темних і світлих відтінків, завжди виглядає виграшно, привабливо і сучасно.

кухні на замовлення

Червоний колір для кухонного гарнітура зазвичай вибирають люди активні, емоційні і навіть імпульсивні. Яскравий колорит кухні буде будити вас щоранку, і тримати в тонусі протягом усього дня. Але важливо пам’ятати, що червоні відтінки сприяють порушенню апетиту. Якщо ви постійно сидите на дієтах, то яскравий червоний колір, який домінує в кухонному просторі – не ваш варіант.

Червоний колір для кухонного гарнітура

Кухня жовтого кольору буде цілий рік радувати вас теплою і сонячною атмосферою. Навіть у похмуру погоду у вашому приміщенні буде яскраво, радісно і свіжо. Зазвичай подібні відтінки вибирають життєрадісні оптимістичні люди.

Кухня жовтого кольору

Якщо ви хочете, щоб ваш кухонний гарнітур відмінно вписувався в інтер’єр, то найкраще придбати кухню на замовлення. Магазин меблів “New Art” пропонує своїм клієнтам широкий вибір меблів для кухні, які будуть виготовлені з якісних матеріалів на імпортному обладнанні. Замовляючи вподобані проекти кухонних меблів, ви зможете бути впевнені, що ваша кухня буде максимально комфортною, красивою та ергономічною.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *