Вибираємо Кухонний Фасад: Подобається – Не Подобається

Фірми-виробники готових меблевих рішень для кухні, а також організації, що здійснюють виготовлення на замовлення пропонують безліч варіантів виконання кухонних фасадів. Адже саме від зовнішнього вигляду фасадів кухонних шаф залежить не лише образ меблевого гарнітура, але і практично весь інтер’єр кухні. Іноді для зміни або освіження обстановки кухонного простору досить замінити фасади (дверцята шаф, лицьову частину меблів). Розміщені на одному і тому ж каркасі кухонного гарнітура фасади з різних матеріалів, колірних і фактурних рішень створять цілком різні образи меблювання кухні.

Саме до кухонних фасадів, тобто до дверцят шаф пред’являються найвищі вимоги. Щоб кухонний фасад прослужив вам якомога довше, при виборі гарнітуру, необхідно звернути увагу на такі властивості матеріалу і способу покриття поверхні:

 • вологостійкість (кухня – приміщення з підвищеною вологістю і саме фасадам шаф часто доведеться контактувати з водою та іншими рідинами);
 • стійкість до перепадів температур (особливо біля газової плити і духової шафи);
 • довговічність;
 • міцність по відношенню до механічного впливу;
 • стійкість до провисання;
 • простий догляд, не вимагає великих часових і фізичних затрат.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

І остання, але не менш важлива вимога до фасадів – привабливий зовнішній вигляд, завдяки якому вся кухня буде виглядати благородно, вишукано, дорого чи креативно, все залежить від ваших побажань. Від каркаса кухонного гарнітура потрібно небагато – створювати міцну основу конструкції. А ось фасади кухонних шаф повинні бути красивими, крім виконання всіх технологічних і конструктивних якостей. Вартість кухонного ансамблю безпосередньо і більшою мірою залежить від ціни фасадів.

Кухонний Фасад: Вибираємо Основу

Найпоширенішим матеріалом, що відповідає всім заявленим вимогам для надійного і довготривалого використання меблів, в даний час є МДФ. Він вважається екологічно чистим матеріалом, тому що речовина, що використовується для склеювання частинок, є частиною деревних відходів і проявляється під впливом високого тиску.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

МДФ-плити міцні і довговічні, стійкі до вологи і високих температур. Одним з характерних переваг в порівнянні з масивом деревини, наприклад, є можливість виготовлення гнутих форм. Закруглені і хвилеподібні фасади користуються попитом у великої кількості наших співвітчизників.

Ще один популярний матеріал, який стоїть по інший бік цінової лінійки – ДСП. Це плити з деревинно-стружкової матеріалу, склеєні за допомогою спеціальних смол, що мають синтетичне походження. У зв’язку з цим, говорити про екологічність такого матеріалу для виготовлення меблів, як ДСП, не доводиться. З точки зору міцності і довговічності ДСП-плити істотно поступаються МДФ. Те ж саме можна сказати і про вологостійкість- якщо покриття фасаду буде порушено, то при попаданні вологи на основу, буде відбуватися досить швидкий знос, розбухання і старіння матеріалу.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Для тих, хто не збирається економити на виготовленні меблів для кухні, можна запропонувати найекологічніший варіант матеріалу – масив дерева. Серед очевидних плюсів природного матеріалу, крім безпеки для людини і навколишнього середовища можна виділити благородний зовнішній вигляд, актуальність у всі часи і вишуканість природною забарвлення. Але у натуральних матеріалів свої недоліки. Крім високої вартості (а деякі породи деревини дуже дорогі), за деревом необхідно ретельно доглядати – стежити за попаданням вологи, температурними перепадами (що в приміщенні з плитою, духовою шафою і поверхнею, непросто), використовувати спеціальні воски та пасти для захисту поверхонь. Крім того, фасади з натуральної деревини чутливі до потрапляння прямих сонячних променів – зміна кольору поверхні неминуча.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення
Крім фасадів з цільного дерева, застосовуються фільончасті вироби. Такий матеріал обходиться дешевше, тому що з масиву дерева виготовляється лише рама кухонного фасаду, а внутрішня частина заповнюється так званої фільонкою – МДФ або ДСП і обробляється шпоном. Зовнішній вигляд фільончастих фасадів нічим не відрізняється від масиву дерева, але характеристики міцності матеріалу помітно покращуються, зникає проблема швидкої деформації, не кажучи вже про здешевлення готового виробу.

Кухонний Фасад: Вибираємо Матеріал Покриття

Плівкові Покриття

Серед очевидних переваг плівкового покриття можна виділити наступні:

 • простота у догляді;
 • стійкість до вологи;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • великий вибір колірних і текстурних рішень (від глянцевих однотонних фасадів до перламутрових або «металевих» поверхонь);
 • відносно низька вартість.

Але у такого практичного матеріалу, як плівка, є як мінімум один ключовий недолік – низька жаропрочність. Фасади, обклеєні плівкою ПВХ необхідно берегти від високих температур, наприклад, не можна залишати включеною конфорку плити – адже розташовані поруч шафи і шухляди деформуються, плівка на них відклеюється. кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Сучасні кухонні гарнітури з плівковим покриттям, як правило, виконуються гладкими, без фурнітури і ручок. Дверцята шафок забезпечуються доводчиками, що трохи здорожує кінцеву вартість замовлення меблевого ансамблю для кухні, але приносить зручність і безпеку експлуатації, особливо в сім’ях, де є діти і загроза защемлення пальців дверцятами кухонних шаф більш, ніж реальна.

Емалеві Покриття

Кухонні фасади, покриті емалевими фарбами, представлені в дуже широкому спектрі колірної гами. Ви можете вибрати не лише колірні ефекти, але і перламутрові поверхні, так званий «металік», імітація старовини за допомогою техніки «кракле» і навіть площину-хамелеон.

Кухонний фасад Емалеві Покриття
Фасади з пофарбованими поверхнями добре протистоять волозі, не вбирають запахи (якими багатий кухонний простір), за ними легко доглядати. Небезпеку для емалевих фасадів представляють механічні пошкодження – падіння і удари важких або гострих предметів, в результаті яких утворюються відколи. Відновити покриття в цьому випадку не вдасться.

Фасади з пофарбованими поверхнями

Для того щоб поверхня фасаду прослужила довго, її поверхня не просто фарбується, а попередньо грунтується, після фарбування покривається глянцевими або матовими лаками і потім шліфується. Від того, наскільки якісно і в якій кількості були проведені всі процедури, буде прямо залежати термін служби кухонного фасаду. Вибираючи, вироби з емалевим покриттям, піднесіть зразок з фарбою до світла, розташувавши торцем фасаду. Саме в цьому місці найбільш видні сліди браку – нерівності, проколи, порожнини, вкраплення сторонніх часток. При механічному фарбуванні подібного браку буде істотно менше, ніж при виконанні подібної роботи вручну.

Пластикові Покриття

Меблевий пластик може наноситися на МДФ або ДСП-плиту двома способами – з нанесенням на кромки рамок ПВХ-плівки або загинанням країв пластика на торцях виробу. Пластик також стійкий до впливу вологи і сонячних променів, виникненню сколів і стирання, за ним легко доглядати (тільки абразивні порошки використовувати не варто).

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Колірна палітра пластикових покриттів неймовірно різноманітна, можливе використання різних декоративних ефектів. Найбільшу популярність придбав акриловий пластик. Його колірна палітра не настільки широка, ніж у звичайного пластика, але він може бути представлений у глянцевому, практично дзеркальної поверхні різних відтінків. Нажаль на темних поверхнях з акриловим покриттям дуже добре видно відбитки пальців, пил і сліди крапель навіть чистої води.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Колоритні відтінки акрилового пластика здатні підбадьорити атмосферу будь-якої кухні. Використовуючи різні кольори для створення меблевої композиції. Ви не лише привнесете кольорове розмаїття в інтер’єр кухні, але й зможете створити позитивний настрій, навіть святковий настрій в кімнаті для приготування їжі. І вже точно ніхто не назве ваш інтер’єр нудним або традиційно-нейтральним.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

В даний час високу популярність набувають фасади зі скла. Для їх виготовлення використовують високоміцне, гартоване скло. Подібні фасади відкривають безліч декоративних можливостей – поєднання з алюмінієвою рамкою, використанням плівки з малюнком і фотодруком, піскоструминного методу і спеціальних матуючих паст. Очевидний недолік таких фасадів – висока вартість.

Рамковий Кухонний Фасад

Рамкові фасади, в основі яких МДФ каркас із вставленим склом – прекрасна можливість створення шаф-вітрин в традиційному стилі. Крім скляних вставок в рамковий каркас фасаду, використовується багато різних способів урізноманітнити не лише матеріал, але і фактуру виробу. Використовуються вставки зі скляної мозаїки, натурального ротанга, бамбука і навіть солом’яного плетіння. Але найбільшою популярністю користуються рейкова імітація жалюзі. Кухонний гарнітур з такими фасадами виглядає оригінально і нетривіально. Доглядати за подібними поверхнями легко, а вартість їх цілком прийнятна.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

І наостанок, декілька практичних порад тим, хто вже прямує в меблевий салон для замовлення кухонного гарнітура, хто вже визначився з розмірами і бюджетом на покупку, а справа залишилася лише у виборі фасадів шаф для кухні:

 • зовнішній вигляд – основний критерій, за яким ви будете вибирати фасад з точки зору «подобається – не подобається». Напевно ви маєте уявлення про те, яким чином повинна виглядати ваша кухня і як впишеться в обробку приміщення відтінок, фактура і дизайн кухонного ансамблю;
 • практичність з точки зору тривалої експлуатації. Ми всі з різною інтенсивністю користуємося кухонним простором, готуємо і прибираємо, по-різному ставимося до відбитків пальців, подряпин і слідів від жиру на поверхнях наших фасадів. Визначтеся, скільки часу ви готові витрачати на підтримку чистоти. Від цього буде залежати вибір покриття кухонних меблів;
 • вартість. Нажаль, сезонних розпродажів в такій сфері, як виготовлення кухонних меблів на замовлення, не буває. Цінник вашого гарнітура збільшать гнуті форми, напівкруглі і хвилеподібні фасади, фотодрук, додаткове покриття лаком або ефект старих меблевих виробів за допомогою патини;
 • кількість і швидкість розвитку рекламацій. Зовсім уникнути старіння вашій кухні не вдасться, очевидно, що через 10 років експлуатації вона не буде виглядати як нова. З точки зору найпомітніших огріхів, які проявляються в першу чергу лідерство за ПВХ-плівкою, яка відходить від фасадів шаф, розташованих поблизу газової плити і духовки. Але салони не перестануть з нею працювати, тому що застосування плівки – найдешевший спосіб створення імітації під натуральне дерево.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Варіантів виконання фасадів безліч, ще більше спектр кольорів і фактурних рішень, дизайну та декору. Але узагальнимо основну інформацію, яка стане в нагоді вам в меблевому салоні при замовленні кухонного гарнітура:

 • фасади з МДФ з плівковим покриттям міцні, але «бояться» температурних перепадів, зате їх легко поміняти в майбутньому;
 • МДФ-фасади з пофарбованою емалевою поверхнею не реагують на температуру, але «бояться» відколів і поміняти в майбутньому їх вкрай складно, можна просто не знайти потрібний відтінок;
 • фасади з пластиковим покриттям і обклеєною плівкою на торцях дуже сприйнятливі до вологи та догляду за допомогою вологої губки.

кухонний фасад, замовлення кухонного гарнітура, виготовлення кухонних меблів на замовлення

Тепер ви на всі 100% ознайомленні з правилами вибору кухонного фасаду. Тож, не витрачайте ваш час, завітайте в Дизайн-Студію Меблів New Art! Тут вам допоможуть підібрати саме той кухонний фасад, який буде відповідати всім вашим вимогам та побажанням. Лише в Дизайн – Студії Меблів New Art ви будете здивовані високою якістю, відмінним сервісом та помірними цінами. Ми гарантуємо вам якісне виготовлення кухонних меблів на замовлення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *