Вибираємо Обідній Стіл: Ідеї Дизайну

Для всіх домовласників, хто має можливість виділити цілу кімнату під їдальню або знайти простір у вітальні для організації обідньої зони, може бути цікава дана публікація, присвячена вибору обіднього столу і атрибутів до нього. Значний збірник дизайн-проектів віталень, їдалень, кухонь і навіть бібліотек з обідніми столами надасть вам широкий спектр вибору цього важливого елементу меблів для всієї родини. Безліч варіантів колірних рішень, застосування різних матеріалів для виготовлення і декору обідніх столів, допоможуть вам зробити свій власний правильний, сміливий і, можливо, креативний вибір.

Якщо у вас є окреме приміщення для організації обідньої зони, то вибір столу є ключовим моментом у плануванні дизайн-проекту кімнати для прийняття їжі, спілкування і улаштування вечірок, прийомів, прийняття гостей. Обідній стіл буде координаційним центром, навколо якого будується вся концепція інтер’єру їдальні або вітальні з виділеною обідньою зоною. А вже навколо столу будуть розташовуватися стільці, допоміжні меблі і предмети інтер’єру, шафи, стелажі, комоди і лише потім стіни, підлога і стеля. Якщо рухатися в такому напрямку при проектуванні простору їдальні, то можна домогтися вдалого виконання інтер’єру кімнати, де буде приємно збиратися не лише всім членам сім’ї за обідом і вечерею, а й рідним, близьким і друзям вашого дому.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Обідній Стіл: Круглий та Овальний

У разі якщо ваша їдальня або зона у вітальні, яку ви виділили для організації обідньої зони, має форму квадрата, кола, півкола або овалу, то логічним варіантом розміщення в якості обіднього столу стане модель у вигляді кола. Стандартним для сім’ї з чотирьох осіб вважається обідній стіл діаметром в 1 м. Для розрахунку діаметра столу, розрахованого на більшу кількість сидячих, вам необхідно буде заздалегідь знати якої моделі стільці або навіть міні-крісла будуть стояти навколо вашого центру фокусування уваги. В середньому, для кожного, хто присутній, необхідно виділити 0,7 – 0,8 м простору, але все залежить від особливостей статури ваших домочадців, моделей стільців і розмірів зони споживання їжі і спілкування.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Логічно, що в їдальні, яка вміщає в себе ще й бібліотеку, стіл має форму кола, як символу зборів не лише для трапези, але і для спілкування, обговорення нагальних проблем і досягнень.

Безумовно, за круглим або овальним столом можна помістити більшу кількість домочадців або гостей, ніж за їх чотирикутними побратимами. У квартирах і домоволодіннях, де є маленькі діти, закруглені форми меблювання знаходяться в пріоритеті і не потребують спеціальних захисних укріплень для кутів і скосів.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

При розташуванні обіднього столу не в центрі кімнати, а біля стіни важливо пам’ятати про необхідну відстань від столу до поверхні стін або дверей – не менше півметра.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Обідній Стіл зі Скляними і Дзеркальними Стільницями

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Для того щоб привнести в приміщення їдальні або вітальні трохи розкоші і блиску, можна використовувати обідній стіл із дзеркальною або скляною стільницею ламінованою та глянсовою обробкою матеріалу. При виборі столу або окремої стільниці для нього, важливо упевнитися, що всі краї і кути (якщо такі є) скляного матеріалу добре оброблені, особливо це стосується будинків, де є маленькі діти.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Покладіть на звичайний обідній стіл скляну стільницю, і ви побачите, як зміниться не лише ваш центральний елемент меблів, але і весь обідній ансамбль. Особливо це стосується приміщень, де скло використано в якості вставок в дверцята шаф, вітрин або міжкімнатних дверей.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Обідній Стіл в Стилі Класицизм, Бароко, Рококо

Для вітальні або їдальні в традиційній обстановці потрібен і відповідний стіл – надійний, міцний, великий, але при цьому елегантний. Безумовно, у фаворитах серед матеріалів для виготовлення класичних столів знаходиться масив дерева або його шпонована варіація.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Плануючи створення їдальні, важливо врахувати можливість двох виходів з кімнати – в приміщення кухні і вітальні або загального коридору, на сходи. Якщо між простором робочої зони кухні і їдальні є 1,5-2 м, то цю відстань можна вважати сприятливою для комфортного перебування в обох зонах.

Кантрі-Стіл для Сучасної Обідньої Зони

Стіл, виготовлений з деревини, неокрашенний, але відполірований, покритий лаком, іноді в навмисно недбалій манері, з нальотом брутальності в обробці став хітом для організації обідньої зони в сучасному інтер’єрі. Вітальня, їдальня або будь-яка інша кімната, в якій буде перебувати обідня група, оформлені в сучасній стилістиці, може поєднувати у своїй обстановці як елементи кантрі, модерн, мінімалізму, так і стилів лофт і еклектика. Треба зауважити, що присутність дерев’яного столу не завжди означає необхідність установки стільців з аналогічного матеріалу, сучасна стилістика допускає використання пластику, сталі і комбінування матеріалів у рамках однієї конструкції.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Якщо ви бажаєте відтворити у вашій їдальні якусь подобу обстановки середньовічного замку, з його кам’яною кладкою, дерев’яними стельовими балками, каміном і свічками, то великий дерев’яний стіл з різьбленням вам просто необхідний. Розставте навколо старовинного шедевра стільці, комфортні крісла, підвісьте над обіднім столом шикарну люстру з достатком звисаючих елементів і імітуючі свічки лампочки – середньовічна обідня зона на сучасний лад готова.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Кантрі-стіл необов’язково повинен розташовуватися в вітальні або їдальні, виконаній в тому чи іншому напрямку кантрі-стилістики, сучасний стиль інтер’єру цілком гармонійно приймає предмети меблів з натурального матеріалу.

Прагнення до Мінімалізму в Обідній Зоні

Сучасні тенденції в організації як особистих, так і функціональних просторів все більше прагнуть до мінімалізму, простоти і лаконічності, віддаючи данину простоті виконання, чіткості форм і ліній, нейтральності кольорової палітри і присутності незвичайних, дизайнерських предметів декору, які обов’язково несуть практичне навантаження і наділені певним функціоналом.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Обідній Стіл для Стилю Модерн

Для оформлення інтер’єру їдальні або вітальні з обідньою зоною дизайнери часто вдаються до використання стилю модерн або його комбінації з іншими стилістичними течіями. Любов модерн-стилістики до дорогих, натуральних матеріалів, плавність форм і ліній, прагнення до декорування, але не надмірного, відбивається і у виборі моделі обідньої групи

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Обідні столи, що складаються – зручний в побуті елемент меблів, особливо для просторів з вельми обмеженою площею. Але є у подібних моделей і деякі недоліки – менша міцність і стійкість в порівнянні з їх монолітними побратимами. Якщо площа їдальні дозволяє використовувати нерозкладний обідній стіл, то має сенс схилитися у виборі до цього варіанту організації обідньої зони.

обідній стіл, обідня зона, обідній стіл на замовлення

Тепер ви знаєте все, що стосується вибору обіднього столу для вашого дому. Залишилося лише оприділитися з вибором і купити даний елемент меблів. В Дизайн – Студії Меблів “New Art” ви матимете змогу придбати обідній стіл на замовлення. Тож не зволікайте з вибором та завітайте в Дизайн – Студії Меблів “New Art”, де вам допоможуть і словом і ділом досвідченні дизайнери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *